چه روشی برای آموزش زبان بهتر است؟

چه روشی برای آموزش زبان بهتر است؟

برای آموزش زبان انگلیسی روش های مختلفی وجود دارد که هر کس با توجه به میزان دانش و تجربه خود، زمانهای آزاد و همچنین سلیقه، به انتخاب یکی از روشها می پردازد. کلاسهای آموزش زبان حضوری مثل سفیر و موسسه زبان کیش، کلاسهای آموزش خصوصی زبان مثل لینگوسیتی ، اپلیکیشن های آموزش زبان مثل دولینگو و… . انتخاب کلاسهای عمومی که معمولا با حضور بیش از۴ الی ۵ نفر برگزار می شود، یکی از اولین انتخابهایی است که به ذهن زبان آموزان می رسد. اما با ذکر دلایل زیر می خواهیم این روش را نفی کنیم:

  • گرفته شدن وقت زیاد از زبان آموزان جهت رفت و آمد به محل برگزاری کلاس
  • ناکارآمد بودن آموزش به دلیل یکسان بودن سرفصلها برای افراد با سطح هوش و تجربه متفاوت
  • هزینه های تحمیلی اجباری برای خرید سری کتابهای گران قیمت و همچنین کتب کمک آموزشی
  • طولانی بودن پروسه آموزش و عدم انعطاف پذیری در زمان های برگزاری کلاس
  • و غیره

اگر بخواهیم به لیست فوق می توانیم بیش از ۲۰ مورد اضافه کنیم، اما سعی کردیم به موارد مهم فقط اشاره کنیم. در کل باید گفت مزیتی که آموزش خصوصی زبان مثل آکادمی لینگوسیتی نسبت به موسساتی مثل کیش یا سفیر دارد، این است که با کارآمد کردن این پروسه از طریق زمان بندیهای صحیح آموزشی، انعطاف در روز و ساعت برگزاری کلاس، هزینه بسیار پایین تر به دلیل کوتاه تر شدن دوره آموزش، افزایش بازدهی کلاس به دلیل ارتباط رو در رو (Face to Face) با شاگرد و درک نیازهای وی، کار زبان آموزان را تا جای ممکن راحت کرده است.

در لینگوسیتی چیزی به نام ترم وجود ندارد. از کتاب خاصی جهت آموزش استفاده نمی شود. زیرا مدیران مجموعه اعتقاد دارند فرآیند یادگیری زبان انگلیسی می بایست به صورت طبیعی اتفاق افتد. زبان مثل ریاضی یا فیزیک نیست که بخواهیم چارچوب بندی سفت و سختی برای یادگیری آن پیاده سازی کنیم. بهترین روش، همان روشی است که فرد با حضور در محیط زبان را یاد می گیرد.

استادان آکادمی لینگوسیتی با ایجاد کردن چالش های مختلف زبانی، برای زبان آموز احساس نیاز ایجاد می کند و سپس برای نیاز زبانی وی، راه حل ارائه می کند. به این ترتیب است که دانشجویان هیچ گاه از این کلاسهای خصوصی خسته نمی شوند و همواره در پی یادگیری بیشتر خواهند ماند.

این متن صرفا یک رپورتاژ آگهی می باشد و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت متوجه سایتی است که لینک آن در داخل متن رپورتاژ آگهی قرار گرفته است

Related Posts