18 شغل | 21 رزومه | 19 شركت

سیم بکسل های فولادی جرثقیل

سیم بکسل های فولادی جرثقیل

سیم بکسل های فولادی در ساختار های مختلف، در سایز های مختلف، با برند های مختلف و با تنسایل های مختلفی تولید و عرضه میشوند. فاکتور های بسیار مختلفی در تعیین و انتخاب سیم بکسل با کاربری مناسب برای صنایع مختلف مطرح هستند. این سیم بکسل ها گاهی تولید داخلی و گاهی تولید خارجی هستند و تابع فاکتور های متعددی از جنس و متریال مواد اولیه گرفته تا پروسه تولید، آبکاری سیم بکسل، عملیات حرارتی و …. می باشند. سیم بکسل جرثقیل معمولا با ساختاری ۶ استرندی تولید میشود که در هر استرند ۱۹ مفتول قرار گرفته است. لازم به ذکر است سیم بکسل جرثقیل با سیم بکسل تاور کرین ها که برای لیفتینگ بار تا ارتفاعات بسیار بالا بکار گرفته میشوند متفاوت می باشند. جنرال بکسل عرضه کننده انواع سیم بکسل های فولادی و استیل می باشد. ساختار سیم بکسل جرثقیل اغلب ۶X19 می باشد که هم بصورت مغز فولادی و هم بصورت مغز الیافی تولید و عرضه میشوند.

تفاوت های سیم بکسل نتاب تاور کرین و سیم بکسل جرثقیل

جرثقیل های دستی سقفی برای لیفتینگ بار تا ارتفاعات کمی بین ۶ الی ۱۴ متر مورد استفاده قرار می گیرند. جرثقیل های دستی و برقی هم از نوع زنجیری و گاهی نیز سیم بکسلی می باشند. جرثقیل سقفی سیم بکسلی دارای مزایا و معایبی نسبت به مورد زنجیری می باشد. آنچه تحت نام جرثقیل خوانده میشود در واقع با تاور کرین ها که برای لیفتینگ بار در ارتفاعات بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت هستند. سیم بکسل بکار گرفته شده در تاور کرین ها در واقع سیم بکسل نتاب می باشد که با بافت های ۱۹ و ۳۵ استرندی در بازار موجود هستند. سیم بکسل نتاب دارای بافت ریزی است بگونه ای که در شکل ظاهری شبیه به پوست مار می باشد. سیم بکسل نتاب دارای مغزی فولادی بوده بسیار منعطف می باشد و دارای تنسایل کششی بسیار بالایی نیز است و بطور کل با سیم بکسل جرثقیل ها که ۶ استرندی هستند و می توانند مغزی کنفی هم داشته باشند متفاوت است. بطور معمول تنسایل سیم بکسل جرثقیل نیز نسبت به سیم بکسل نتاب پایین تر می باشد.

کیفیت سیم بکسل چگونه تعیین میشود

در پاسخ به این سوال باید گفت کیفیت سیم بکسل امری نسبی متناسب با صنعت مصرف کننده آن می باشد. فاکتور هایی مانند انعطاف، تنسایل کششی، آبکاری سطحی، مقاومت محیطی در برابر زنگ زدگی، مقاومت سایشی همگی فاکتورهایی هستنمد که بیانگر کیفیت سیم بکسل هستند. اما با این وجود بنا به نوع کاربری اهمیت این فاکتور ها در کنار بافت سیم بکسل می توانند دستخوش تغییراتی شوند. بعنوان مثال تنسایل کششی در سیم بکسل نتاب دارای اهمیت بالاتری از سیم بکسل حفاری می باشد. در شرایط مرطوب و دارای خورنده محیطی این نوع و کیفیت آبکاری سیم بکسل می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است. اهمیت مقاومت در برابر زنگ زدگی به اندازه ای است که در محیط های مرطوب از سیم بکسل استیل با وجود قیمت بالاتر نسبت به سیم بکسل فولادی و با وجود تنسایل کششی کمتر استفاده میشود. البته تنها دلیل استفاده از سیم بکسل استیل مقاومت محیطی آن نبوده و گاهی در محیط های القایی برای جلوگیری از جذب توسط آهنربا نیز از آن استفاده می شود.

« »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

طراحي شده با توسط توسعه ارتباطات نيكان
-

محبوب کن - فیس نما

تور تایلند