موارد مورد توجه در بازاریابی و بازاریابی دیجیتال

موارد مورد توجه در بازاریابی و بازاریابی دیجیتال

 

برای اینکه یک کسب و کار اینترنتی بخواهد به موفقیت دشست پیدا کند باید به شبکه های اجتماعی و دنیای دیجیتال ورود کند، در غیر این صورت مطمئنا از میزان شناخت مردم از آن برند بسیار کاسته خواهد شد.

به قول مارک زاکربرگ، ما انسان‌ها ابتدا در غارها زندگی می‌کردیم، سپس به روستاها و بعد از آن به شهرها رفتیم و حالا می‌رویم تا به اینترنت مهاجرت کنیم!

شبکه‌های اجتماعی به جزئی تفکیک‌ناپذیر از زندگی مردم دنیا (و مردم ما) تبدیل شده است و اهمیت حضور تجاری در این رسانه‌ها، ما را به استفاده از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی (SMM) سوق می‌دهد. اما بازاریابی رسانه‌های اجتماعی صرفا پست گذاشتن در اینستاگرام و تلگرام و جمع‌آوری لایک و فالوئر نیست! هدف می‌خواهد، استراتژی می‌خواهد، برنامه‌ی محتوایی می‌خواهد و…
شما لایک و فالوئر نمی‌خواهید! شما تحقق اهداف بازاریابی‌تان را می‌خواهید.

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

ابتدا اهداف بازاریابی، نوع کسب و کار، شرایط بازار، وضعیت رقبا و به طور کلی بازارتان را مرور می‌کنیم و سپس یک برنامه‌ی استراتژیک را برای حضور تجاری‌تان در رسانه‌های اجتماعی تدوین می‌کنیم. محتواهای ویدیویی، تصویری و متنی، توسط کپی‌رایترها، گرافیست‌ها، Video Makerها و دوبلورهایی خبره، باکیفیتی بسیار بالا در راستای استراتژی‌های تعیین شده برای شبکه‌های اجتماعی، تولید می‌شود.

انتخاب رسانه‌های مناسب، بودجه‌بندی، هماهنگی رسانه‌ها، تهیه‌ی متریال تبلیغاتی، آنالیز و گزارش‌دهی به کارفرما، فرآیندی‌ست که در مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی شبکه‌های اجتماعی طی می‌شود. شما می توانید تمامی موارد ذکر شده را با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ در جریان بگذارید تا آنها پروژه های اینچنینی شما را پیش ببرند.

بازاریابی رسانه‌های (شبکه‌های) اجتماعی یا Social Media Marketing نیز که در حوزه خدمات دیجیتال مارکتینگ معنا می شود، یکی دیگر از خدمات این آژانس هاست که با معنای کنونی خود، از زمانی بر سر زبان‌ها افتاد که فیس بوک، رفته رفته وارد زندگی میلیون‌ها انسان در سراسر دنیا شد و به بخشی از زندگی آنان تبدیل گشت. در کشور خودمان هم فعالیت در شبکه‌های اجتماعی چند سالی‌ست که رونق بسیار زیادی گرفته، به نحوی که به نظر می‌رسد مردم در این رسانه‌ها صادق تر و رک‌تر از دنیای واقعی رفتار می‌کنند.

یکی از مهمترین مدلهای کسب و کار اینترنتی که شما می توانید برای کسب و کار خود بکار ببرید، دراپ شیپینگ نام دارد. اگر می‌خواهید محصولات خود را بدون دردسرهایی مثل بررسی موجودی‌ انبار، تأمین فضای مناسب برای انبارها و زیرساخت‌های گیج‌کننده حمل و دریافت کالاها بفروشید، دراپ‌شیپینگ گزینه‌ای مناسب برای شما است. دراپ‌شیپینگ این اجازه را به شما می‌دهد که محصولات با کیفیت و معروف را با قیمت بالا (تک فروشی) در سایت خود بفروشید و فروشنده عمده سفارش‌های شما را انجام دهد. آن‌ها اجناس را انبار می‌کنند، سفارش‌ها را دسته‌بندی کرده و برای مشتریان شما ارسال می‌کنند. مطمئنا مقالات آموزشی این نوع از مدل کسب و کار آنلاین می تواند شما را بسیار بیشتر راهنمایی کند.

دیجیتال مارکتینگ

و اما سئو که مهمترین موضوه برای کسانی است که وب سایت شان دارای وب سایت اینترنتی است و این سایت قرار است برای موتورهای جست و جو بهینه سازی شود… مطلبی در مورد اسپم سایت وجود دارد این است که همان گونه که می دانید ساخت محتوای سایت جایگاه مهمی در سئو دارا است و باید برای بهینه سازی وبسایت برای موتور جستجو، باید مورد توجه بسیار زیادی قرار گیرد. سایت باید به طور بادوم با مطالب بسیار طولانی و با کیفیت و در ارتباط با حیطه ی اصلی سایت به روز رسانی شود. در این سوی علایق متقاضی و سوالات و نیاز های وی در وهله ی اول قرار دارد. قابل اشاره است سئو سایت قوانین گوگل با برررسی محتوای سایت تعداد اسپم بودن آن را تا حد بسیار فراوانی متوجه می شود. بی دلیل نیست که آموزش سئو حتی بصورت مقدماتی همواره به صاحبان کسب و کار توصیه شده است.

منابع:

http://e-avijeh.ir

شبکه مدیران

http://mihanwork.com

http://seoz.ir

Related Posts