آیا قیمت بلیط هواپیما خارجی در ماه‌های آینده کاهش خواهد یافت؟

آیا قیمت بلیط هواپیما خارجی در ماه‌های آینده کاهش خواهد یافت؟

روند کاهشی نرخ دلار در برابر ریال باعث شده است که بسیاری از مسافران، سفرهای خارجی خود را به زمان دیگری موکول کنند و تصور بسیاری از مسافران این است که اگر قیمت دلار در بازار آزاد با همین روند کاهش یابد، قیمت بلیط هواپیما خارجی باز هم ارزان‌تر خواهد شد. در ادامه با نظر ساسان نایب، کارشناس حوزه گردشگری و مدیر یکی از با سابقه ترین آژانس‌های گردشگری ایران، آشنا خواهیم شد.

به تعویق انداختن زمان خرید بلیط هواپیما، باعث فروش رفتن بلیط‌های ارائه شده در کلاس‌های قیمتی پایین‌تر و در نهایت افزایش کلی قیمت بلیط هواپیما برای مسافران می‌شود. فلایتیو با اطلاع رسانی در ارتباط با نرخ تبدیل ارز بلیط‌ها و با هدف جلوگیری از رو به رو شدن مسافران با افزایش قیمت بلیط‌ هواپیما در شرایط کاهش نرخ ارز در بازار آزاد، سعی در آگاه‌سازی مسافران و مهیا نمودن شرایط ویژه برای خرید بلیط  پرواز خارجی را دارد. پس به جای تعلل، همین امروز اقدام به خرید بلیط هواپیما ارزان خود کنید و رزرو هتل خارجی را با تخفیف دریافت کنید.

آیا نوسانات قیمت دلار در بازار آزاد باعث کاهش قیمت بلیط هواپیما خارجی شده است؟

ساسان نایب گفت: طی ماه‌های اخیر، ارز مورد نیاز حدود ۸۵ الی ۹۰ درصد از پروازهای خارجی که توسط ایرلاین‌های داخلی و خارجی ارائه می‌شود، از محل اعتبارات یارانه‌ای بانک مرکزی و از طریق سامانه نیما تامین شده است که نرخ تبدیل این سامانه به ازای هر دلار، حدود ۸۴۵۰۰ ریال است که این نرخ طی چند ماه اخیر همواره از نرخ تبدیل ارز در بازار آزاد پایین‌تر بوده است و به همین دلیل نوسانات نرخ ارز در بازار آزاد، تاثیری بر قیمت  بلیط پروازهای خارجی نداشته است.

بخش کوچکی از پروازهای خارجی با ارز آزاد محاسبه می‌شود 

بلیط‌هایی که ارز یارانه ای سامانه نیما به آنها تعلق نگرفته است، بخش اندکی از پروازهای خارجی (حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد) را شامل می‌شود که در صورت نوسان نرخ ارز در بازار آزاد، قیمت این بلیط‌ها نیز مستقیما تحت تاثیر این نوسانات قیمت، تغییر می‌کند.

دیرتر خرید کردن باعث ضرر مالی مسافران می‌شود

با توجه به ارائه بخش وسیعی از پروازها با ارز نیمایی و پشتیبانی مثال زدنی سازمان هواپیمایی کشوری و بانک مرکزی از مسافران محترم و متاسفانه عدم اطلاع مسافران از تخصیص ارز یارانه‌ای به این پروازها، گاها کاربران با مشاهده روند کاهشی نرخ ارز در بازار آزاد و با این تصور که قیمت بلیط هواپیما کاهش خواهد یافت، زمان خرید بلیط هواپیما را به تعویق می‌اندازند.

به تعویق انداختن زمان خرید بلیط هواپیما، باعث فروش رفتن بلیط‌های ارائه شده در کلاس‌های قیمتی پایین‌تر و در نهایت افزایش کلی قیمت بلیط هواپیما برای مسافران می‌شود. فلایتیو با اطلاع رسانی در ارتباط با نرخ تبدیل ارز بلیط‌ها و با هدف جلوگیری از رو به رو شدن مسافران با افزایش قیمت بلیط‌ هواپیما در شرایط کاهش نرخ ارز در بازار آزاد، سعی در آگاه‌سازی مسافران و مهیا نمودن شرایط ویژه برای خرید بلیط  پرواز خارجی را دارد. پس به جای تعلل، همین امروز اقدام به خرید بلیط هواپیما ارزان خود نمایید.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که داخل متن رپرتاژ آگهی، لینک آن قرار گرفته است.

Related Posts