نکات مهم در اجاره خودرو و ماشین مسافرتی

 نکات مهم در اجاره خودرو و ماشین مسافرتی

در هنگام کرایه خودرو به چه نکاتی توجه کنیم؟

کرایه خودرو و اجاره ماشین‌های سواری، ون توریستی، میدل باس و اتوبوس دربستی یکی از دغدغه‌های اصلی دفاتر مسافرتی،‌ سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی برای جابجایی مسافران و کارمندان این مراکز است. توجه به نکات کلی در انتخاب شرکت‌های اجاره خودرو،‌ هنگام تنظیم قرارداد و همچنین در حین سفر می‌تواند میزان قابل توجهی از نگرانی‌های مدیران این شرکت‌ها را از بین ببرد و خدمات کرایه خودرو را بهبود بخشیده و آسودگی سفر را برای همسفران خود به ارمغان آورد. در این مقاله سعی شده با در نظر گرفتن حقوق مشتریان به تعدادی از این نکات اشاره شود.

پیش از سفر

 • کرایه خودرو از شرکت‌های معتبر

امروزه در جهان مؤسسات، ‌نهادها و شرکت‌های بسیاری در زمینه‌ی اجاره و کرایه خوردو فعالیت می‌کنند. شرکت‌های دولتی و خصوصی که اغلب‌ مالکیت خودروهای اجاره‌ای را بر عهده دارند و یا حتی به صورت واسطه در این امر فعالیت می‌کنند، ‌با توجه به سابقه‌ی کاری،‌ اعتبار،‌ ارائه‌ی خدمات و مکان جغرافیایی و حتی مالکیت خودروهایی چون ون توریستی،‌ میدل باس، مینی بوس و اتوبوس‌های تشریفاتی، طبقه‌بندی شده و به ارائه‌ی خدمات مشغولند. بدیهی است عقد قرارداد با شرکت‌های معتبر که مالکیت خودروهای مورد اجاره را برعهده دارند،‌ می‌تواند به اعتبار سفرهای مشتریان و آژانس‌های گردشگری نیز بیفزاید.

 • امور مشاوره در زمان اجاره خودرو

کرایه خودرو،‌ مسیریابی حرفه‌ای و ارائه‌ی خدمات، از مواردی هستند که در هنگام کرایه خودرو باید به آن توجه کرد. کارشناسان شرکت حمل و نقل کیهان سفر با سال‌ها تجربه در امر جابجایی مسافران و انجام امور مربوط به تورهای داخلی،‌ خارجی و ورودی،‌ با ارائه‌ی خدمات مشاوره، شما مشتریان عزیز را در برنامه‌ریزی و اجرای تورهای گردشگری و سازمانی یاری می‌رسانند.

 • توجه به زمان اجاره خودرو

با توجه به حجم کاری آژانس‌های مسافرتی و ترافیک جاده‌ای،‌ ارائه‌ی خدمات توسط شرکت‌های کرایه خودرو در تعطیلات چند روزه‌ی ملی و مذهبی،‌ با قیمتی متفاوت انجام می‌گیرد. توجه به این امر می‌تواند شما را در کرایه خوروزهایی چون ون توریستی،‌ میدل باس و اتوبوس تشریفاتی یار کند.

 • رزرو خودرو با توجه به نوع سفر

شناخت ظرفیت و امکانات خوردو، توجه به مسیر، تعداد روزهای سفر، بودجه و تعداد همسفران،‌ می‌تواند شما را در انتخاب هر چه بهتر وسیله‌ی نقلیه یاری کند. در این صورت شما می‌توانید با انتخاب مناسب خودروی مورد نیاز خود در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و موجبات راحتی و آسایش مشتریان،‌ همسفران و کارمندان خود را فراهم آورید.

به طور کلی اگر تعداد مسافران شما بیش از ۴ نفر و کمتر از ۱۳ نفر است، سفر شما در گذر از جاده‌های پرپیچ و خم کوهستانی و جنگلی و یا به صورت شهرگردی است و میزان بار و تعداد روزهای کمی را شامل می‌شود،‌ اجاره ون توریستی گزینه خوبی برای برنامه‌ی شماست. گرچه در تورهای توریستی ورودی به خاطر راحتی و آسایش مسافران اغلب از ون‌های توریستی استفاده می‌شود.

در صورتی که تعداد مسافران شما بیش از ۱۲ نفر و کمتر از ۳۰ نفر است، در برنامه‌ی خود نیاز به تردد در مسیرهای پرپیچ و خم داشته و در سفر چند روزه‌ی خود نیاز به فضای کافی جهت حمل بار دارید اجاره میدل باس با صندلی‌های راحت و کلاس سایز اتوبوسی،‌ گزینه‌ی مناسب و راحتی به نظر می‌رسد.

و در آخر اگر تعداد مسافران شما بیش از ۲۵ نفر و کمتر از ۴۴ نفر است، مدت زمان سفرهای شما زیاد است و سفرهای چند روزه به مسیرهای طولانی را شامل می‌شود،‌ بهترین گزینه برای جابجایی مسافران را با اتوبوس در پیش رو دارید و می‌توانید از خدمات اجاره اتوبوس یک شرکت حمل‌ونقل معتبر استفاده کنید. در صورتی که مسافران شما یک سفر لوکس را تجربه می‌کنند استفاده از اتوبوس‌های وی آی پی توصیه می‌شود.

اجاره اتوبوس توریستی گزینه خوبی برای برنامه شماست.

 • اطلاع از وضعیت راه و جاده‌های مقصد

توجه به نوع سفر و مسیرهای مورد استفاده نیز می‌تواند در انتخاب خودرو در حین کرایه‌ی آن شما را یاری کند. انتخاب ون توریستی برای گشت‌های شهری، میدل باس برای جاده‌های کویری و راه‌های پر پیچ و خم کوهستانی و جنگلی،‌ انتخاب اتوبوس‌های تشریفاتی برای سفرهای طولانی مدت می‌تواند انتخابی هوشمندانه به حساب آید.

 • شناخت محدودیت‌ها و قوانین بین‌المللی

با اطلاع از قوانین بین‌المللی و همراه داشتن مدارک مورد نیاز در این گونه سفرها می‌توانید علاوه بر رفاه و آرایش،‌ خاطرات خوشی را برای همسفران و مشتریان خود در سفرهای برون مرزی رغم بزنید.

 • قرارداد رسمی با شرکت کرایه خودرو

عقد قرارداد رسمی و مکتوب که در آن مواردی چون نوع خوردو، ‌امکانات خودرو،‌ تعداد صندلی‌ها و نام کاپیتان قید شود درکنار مواردی چون زمان سفر، محل حرکت،‌ شرایط کنسلی و تعهدات شرکت کرایه خودرو می‌تواند آسایش همسفران را در پی داشته باشد. این قرارداد می‌تواند به صورت ساعتی،‌به تعداد روزهای سفر و به صورت دائمی میان شرکت کرایه خودرو و سازمان‌ها و ادارات دولتی و شرکت‌های خصوصی منعقد شود.

حین سفر

 • پشتیبانی در حین سفر

در مواقع بروز حوادثی چون حوادث غیر مترقبه، تصادف،‌ جرح و آسیب دیدن کاپیتان، شرکت‌های کرایه خوردو موظف به تعویض خودرو و یا کاپیتان هستند. گرچه به خاطر صدور صورت وضعیت به نام کاپیتان،‌ این پروسه زمان‌بر و دشوار خواهد بود، اما پشتیبانی بیست و چهار ساعته و فوری شرکت‌های ‌کرایه خودرو را شامل می‌شود.

 • اطمینان از همراه داشتن مدارک توسط کاپیتان

همراه داشتن مدارک معتبری چون دفترچه‌ی پلیس راه، صورت وضعیت، بیمه نامه و… توسط کاپیتان، می‌تواند به میزان قابل توجهی از نگرانی‌های همسفران در حین سفر بکاهد. در این صورت می‌توان از اتلاف وقت‌های پیش‌بینی نشده در ایست‌های بازرسی و گشت‌های پلیس راه جلوگیری به عمل آورد. از این رو از راهنمایان عزیز درخواست داریم تا در ابتدای سفر موارد فوق را با کاپیتان در میان بگذارند.

 • توجه به آسیب‌های خودرو

توجه به آسیب‌های وارده به خودرو چون خرابی صندلی‌ها، کولر و سیستم گرمایش و سرمایش،‌سیستم صوتی و تصویری در صورتی که استفاده از آن در قرارداد ذکر شده باشد؛ و با ارسال گزارش به شرکت حمل و نقل پیش از کرایه خودرو می‌تواند از ایجاد مشکل با مراکز کرایه‌ی خودرو جلوگیری به عمل آورد.

پس از سفر

 • ارزشیابی و گزارشات

انجام ارزشیابی و ارائه‌ی گزارشات فنی توسط مسافران،‌ راهنمایان گردشگری،‌ مدیران آژانس‌های گردشگری پس از سفر، می‌تواند تا حد زیادی به بهبود کیفیت سرویس‌های دربستی شرکت کرایه خودرو کمک کند. به این ترتیب می‌توان به تداوم همکاری‌های مشتریان با شرکت‌های کرایه خوردو امیدوار بود.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی می باشد و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن داخل متن قرار گرفته است.

Related Posts

سمساریسمساری

سمساری امروزه با در نظر گرفتن مشکلات ترافیک، زمان و وزن سنگین کالاها مثل گذشته نمی توانیم کالای خود را به مغازه های سمساری ببریم. ولی نسبت به مشکلات به