پرستار سالمند در منزل کیست؟

پرستار سالمند در منزل کیست؟

پرستار سالمند به فردی گفته می شود که با توجه به وضعیت سلامت سالمند به وی در امور شخصی و زندگی روزمره  کمک می کند. یک پرستار سالمند در منزل به شکلی صمیمانه با پدر و مادر کهن سال شما و یا پدربزرگ و مادر بزرگ عزیزتان ارتباط برقرار کرده و به طریقی دوستانه به او یاری می رساند. امروزه با توجه به افزایش طول عمر و نیز ارتقا دانش این شغل به یک شغل نیمه تخصصی و تخصصی تبدیل شده است.

شرح وظایف نگهدار سالمند

وظایف مراقب و نگهدار سالمند از ساده ترین حالت یعنی صرفا حضور یک همدم و همراه در منزل در ساعاتی از روز و یا شخصی که به وی در امور خانه کمک می‌کند تا پرستاری که داروهای او را طبق تجویز پزشک معالج به وی می‌دهد و یا در ساعات مشخصی از روز اقدام به اندازه گیری و پایش میزان قند خون و یا فشار خون می‌کند و یا شخصی که به وضعیت بهداشت و حمام بردن فرد کهنسال به او کمک می‌کند بسیار متغییر خواهد بود. گاها ممکن است شما بصورت ساعتی و یا روزانه نیاز به حضور مراقب در کنار پدر و مادر پیر خود داشته باشید و یا ممکن است بسته به شرایط بخواهید تا پرستار همراه وی و در منزل او زندگی کند. پس آنچه شرح وظایف نگهدار را مشخص می‌کند علاوه بر وضعیت جسمانی و سلامت سالمندان، میزان نیاز شما به خدمات پرستاری و مراقبتی متفاوت خواهد بود.

ویژگی‌های یک پرستار سالمند خوب چیست؟

همه ما بسیار شنیده‌ایم که می‌گویند افراد در دوران سالمند همچون بچه‌ها می‌شوند. این جمله نشان دهنده میزان حساسیت بالا در چنین سنینی است. در این سن افراد تمایل دارند تا بیشتر مورد توجه واقع شوند و نیاز به مهر و محبت در افراد به شدت افزایش می‌یابد. به خصوص اگر سالمند تنها باشد و شریک زندگی خود را در کنارش نداشته باشد. روانشناسی و درک شرایط روحی سالمندان در سنین بالا باعث برقراری ارتباط بهتر و صمیمانه و در نتیجه پذیرش بهتر از سوی ایشان را به همراه خواهد داشت. از این رو یکی از مولفه‌های اساسی پرستاران سالمندان عشق به این قشر و درک شرایط سنی و روحی آنهاست. یک مراقب و نگهدار خوب، از صحه صدر و صبوری بالایی برخوردار است و به خوبی نیازهای ایشان را پاسخ می‌گوید. گاها در این سنین افراد بهانه گیر و بداخلاق و یا حساس و حتی ممکن است فراموشکار شوند. یک مراقب با این موضوعات آشناست و دغدغه‌ای جز شادی و کمک به وضعیت بهبود سلامت ایشان نخواهد داشت. مسلما این امر بدون عشق میسر نخواهد بود.

حساسیت های دوران سالمندی یکی از مواردی است که باعث می‌شود افراد مشکلات بسیاری در استخدام پرستارهای سالمند برای عزیزانشان داشته باشند.

مشکلات خانواده ها در استخدام پرستار سالمند

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مشغله های فراوان و اشتغال اکثر بانوان دیگر مثل گذشته میسر نیست تا خانواده ها به شخصه از سالمندان خود مراقبت کنند. علاوه بر این اصرار بسیار سالمند به حضور در منزل شخصی خود به هنگام بیماری یکی دیگر از مواردی است که نگهداری از سالمند را از طریق خانواده درجه یک و فرزندان علی رقم میل باطنی ایشان تقریبا غیر ممکن می سازد. گاها نیز با توجه به عدم توانایی سالمندان در مراقبت از خود، اجازه استخدام پرستار و مراقب را به فرزندان خود نمی‌دهند. این موضوع نیز یکی دیگر از مشکلات اولیه در گرفتن مراقب و نگهدار سالمند در قدم اول برای خانواده می‌باشد. تازه بعد از راضی کردن پدر و مادر پیر خود با مشکل بزرگ دیگری که برخورد خواهیم کرد، مشکل یافتن یک نگهدار سالمند با تجربه و قابل اطمینان است که عزیزترین‌های زندگی خود را به دست ایشان بسپاریم.

Related Posts

استخدام در آژانس تاکسی اینترنتی موبایلی اسنپ Snappاستخدام در آژانس تاکسی اینترنتی موبایلی اسنپ Snapp

استخدام در آژانس تاکسی اینترنتی موبایلی اسنپ Snapp   کسب درآمد از رانندگی و استخدام در اپلیکیشن تاکسی های اینترنتی و آژانسهای موبایلی به راهی خوب برای اشتغالزایی تبدیل شده

راهنمای خرید اینترنتی دارو از داروخانه های آنلاینراهنمای خرید اینترنتی دارو از داروخانه های آنلاین

راهنمای خرید اینترنتی دارو از داروخانه های آنلاین خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین یک روش بسیار امن و آسان جهت دست‌یابی به دارو و دیگر محصولات مورد نیاز ما می‌‎باشد.