گروه پژوهشی پروژه آنلاین

گروه پژوهشی پروژه آنلاین

نگارش پایان نامه خوب مهارتی است که با استفاده از آن میتوانید دستاوردهای تلاش خود در تحصیلات آکادمیک را در اختیار سایرین بگذارید. بنابراین باید بتوانید آن را به صورتی بنویسید که ضمن آگاهی بخشی، جذاب و دقیق باشد. نوشتن یک پایان نامه و انجام مقاله جذاب و قانع کننده برای موفقیت شما در سال پایان تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد ضروری است. به همین خاطر در این مطلب برخی از دستورالعمل‌های اساسی برای نگارش پایان نامه و انجام مقاله‌های معتبر را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

چگونه پایان نامه بنویسیم؟ آموزش نگارش پایان نامه

برای انجام مقاله یا انجام پایان نامه به یک موضوع نیاز دارید. شاید با خودتان فکر کنید پیدا کردن موضوع کار ساده‌ای است. شاید هم اینطور باشد ولی گاهی انجام کارهای ساده، پیچیده می‌شوند. انتخاب موضوع و تیتر اصلی پایان نامه همیشه یک چالش به شمار می‌رود. بنابراین پیش از قطعی کردن انتخابتان لازم است زمانی را به مطالعه و تحقیق در این باره بگذرانید. با استاد راهنمایتان صحبت و مشاوره کنید.

پس از دوره مشاوره و مطالعه، تا حد زیادی اطلاعاتی کلی در مورد موضوع مورد نظرتان را پیدا می‌کنید. اما شاید دانش شما در آن زمینه کامل نباشد به همین خاطر باید از دوره‌های آموزشی مرتبط برای افزایش دانش خود استفاده کنید.

  • سابقه و هدف ایده اصلی پایان نامه‌تان را پیدا کنید

بعد از مشخص کردن موضوع پایان نامه باید در منابع معتبر، کتب و مقالات موجود به دنبال روش‌های پیشنهادی موجود برای بهبود چالش اصلی پایان نامه‌تان بگردید.  سپس ببینید در هر یک از این روش‌ها چه ایده‌هایی مطرح شده است؟ این ایده‌ها تا چه اندازه کارآمد هستند و شما چطور میتوانید آنها را توسعه دهید یا بهبود ببخشید؟ پیدا کردن پاسخ این سوالات مسیر نگارش پایان نامه را برایتان هموارتر می‌کند.

  • راه حل‌تان را توضیح دهید

هنگامی که چالش و مشکل را در روش‌های موجود پیدا کنید، زمان آن رسیده که راه حل خودتان را برای آن مطرح کنید. مطرح کردن راه حل از دو بخش تئوری و عملی تشکیل می‌شود. در بخش تئوری روش حل مسئله و شیوه اثبات‌تان را تشریح می‌کنید و در بخش عملی باید با استفاده از تکنیک‌های اجرایی و پیاده سازی به نتیجه برسید. این دو بخش نه نتها در نگارش پایان نامه بلکه در مراحل آموزش نگارش مقاله نیز وجود دارند.

  • همه چیز را با نتیجه‌گیری تمام کنید

 در مراحل آموزش نگارش مقاله و پایان نامه نتیجه‌گیری بسیار مهم است. زمانی که ایده‌ای را بسط و گسترش میدهید و با روش‌های مختلف آن را اثبات و بررسی می‌کنید؛ در نهایت باید بگویید در تمام این مسیر با چه حقایقی رو به رو شدید و چه دستاوردی دارید. نتجه‌گیری در مقاله و پایان نامه همان دستاورد اصلی‌تان است.

  • ویرایش نهایی

آموزش نگارش پایان نامه به جز مراحل گفته شده دارای یک حسن ختام به نام بخش ویرایش و ادیت است. در این قسمت باید تمام یافته‌ها، روش‌های اثبات و غیره‌ای که یادداشت کرده‌اید را به صورتی منسجم و یکپارچه با لحنی سراسر رسمی و منطبق با اصول نگارشی آکادمیک اصلاح و بازبینی کنید. بخشی از این اصلاحات عبارت هستند از؛ اجتناب از بکار بردن افعال مجهول، رعایت علائم نگارشی، خلاصه نویسی، بررسی از لحاظ ساختار دستوری، نداشتن غلط‌های املایی و.. .

ویرایش نهایی پایان نامه یک کار ظریف و تخصصی است و در عین حال میتواند به ارزشمندی بیشتر پایان نامه‌تان بیافزاید. برای نوشتن یک پایان نامه بی‌عیب و نقض میتوانید روی تیم پژوهشی پروژه آنلاین حساب کنید.

آموزش نگارش مقاله آکادمیک

نگارش مقاله در دوره کارشناسی ارشد ضروری است و نقش مهمی در نمره پایان نامه تحصیلی‌تان دارد. به همین خاطر دانشجوها وقتی زمینه اصلی نگارش پایانه و روش اثباتی‌شان را جلو می برند، در کنار آن به فکر نوشتن مقاله هستند. اما انجام مقاله با پایان نامه متفاوت است.

یکی از مهمترین تفاوت‌های آن در حجم و ابعاد گزارشی است. شما برای مطرح کردن موضوع، بررسی زمینه‌های پیشین، معرفی چالش پایان نامه و روش تحقیق، اثبات و نتیجه‌گیری یک رساله کامل بیش از ۱۵۰ صفحه تحویل می‌دهید. در حالی که اغلب برای چاپ و انتشار مقالات محدودیت حجم وجود دارد. بنابراین برای انجام مقاله خوب است از دوره آموزش نگارش مقاله استفاده کنید. گروه پژوهشی پروژه آنلاین با ارائه دوره‌های آموزشی نگارش مقاله به شما کمک میکند تا مقاله‌ای جذاب و کامل بنویسید.

.

.

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی است و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن داخل متن رپرتاژ آگهی قرار گرفته است.

Related Posts