ساخت استخر

ساخت استخر

درساخت ویلا،مکان های تفریحی و… برای زیباسازی و جلوه ی بهتر از ساخت استخر استفاده میکنند.در ساخت استخرخانگی باید استاندارد هایی رعایت شود که این شرکت تمام تلاش خود را میکند که به بهترین شکل این استانداردهارا رعایت کند.

انواع استخر

استخر انواع زیادی دارند که دراینجا به برخی از آنها اشاره میکنیم:
استخر روباز
همانطور که از نامشان پیداست روباز هستند.این نوع استخرها بیشتر در مناطق گرمسیر استفاده میشوند.
استخر سرپوشیده
این استخرها درون ساختمان هستندو بیشتر برای زمستان ساخته میشوند.
استخرعمومی
اندازه و عمق متفاوتی دارند.
استخر مسابقات
عمق این استخرها۲۵یا۵۰متر است و حداقل ۸خط جداگانه دارند.این استخر بیشتر به شکل مستطیلی است.
استخرانعکاسی
این استخر عمق کمی دارد و برای جلوه زیباتر پیرامون به کار میرود.
استخر شیشه ای
این استخر از شیشه ساخته شده است.دیوارهای شیشه ای باعث انتقال نور و زیبایی هرچه تمام تر استخر میشوند.
ساخت استخر(مصالح)


درساخت استخر باید از مصالحی استفاده کرد که پایداری استخر به صورت هرچه تمام تر حفظ شود که شرکت این اصل را شدید رعایت میکند.
بلوک
ساخت استخر با بلوک کم هزینه ترین ساخت است.باید درساخت استخر مقاومت دیواره ها و پی سازه مورد توجه قرار بگیرد به این منظور استخر باید درمکانی ساخته شود که فاقد ریشه باشد.این کار کمک زیادی به افزایش عمر استخر میکند.
آجر
ساخت استخر آجر به دو صورت:مسلح و بنایی است.به دلیل اینکه مصالح بنایی و آجردر یاخت استخر فقط مقاومت فشاری را تحمل میکند نمیتواند به تنهایی استاندارد باشد پس برای جبران این ضعف میتوان ازمیلگرد استفاده کرد.
علاوه براین روش ها شرکت طبیعت سازان روش های دیگری را مورد نظر قرار داده تا بتواند درخدمت مشتری انتخاب های متنوعی قرار دهد.

ظاهر استخر
برای زیبایی استخر شرکت طبیعت سازان تدابیر زیادی اندیشیده.تصویر زیبا و دلنشین یه استخر از مهمرین ارکان این شرکت است.
شکل استخر
شکل استخر مهمترین اصل در ظاهر آن است.باید سعی کنیم از فضا استفاده کافی کرده و بهترین شکل را با توجه به محیط انتخاب کنیم.درساخت استخرها اشکال مختفی درنظر گرفته میشود مانند مستطیل،الو…
اسپا
از استخر میتوان برای اسپا نیز استفاده کرد.ابعاد این استخر نسبت به بقیه استخرها کوچکتر بوده و نگهداری از آنها نیز راحت تر است.
سرگرمی
گاهی اوقات استخر عمیق نیس در چنین مواقع افراد برای گذراندن اوقات فراغت و ورزش های آبی از این استخرها استفاده میکنند.
نورپردازی
مهمترین بحث در زیبایی استخر نورپردازی آن است.استفاده درست از نورودرنطر گرفتن مناسب فضا برای جایگذاری نور یکی از مواردی است که باید توجه زیادی به آن شود که شرکت طبیعت سازان تمام تلاش خود را جهت عملی کردن عالی تر این امر انجام می دهد.
گیاه
برای دلنشین کردن استخر از گل و گیاه نیز میتوان استفاده کرد؛اما باید درنظر داشت که این گل ها درچه مکانی قرار داده شوند.به عواملی چون:اقلیم،نگهداری آسان،یکپارچگی،تنوع،رنگ و بافت،حریم شخصی،عطرورایحه و…دراستفاده گیاه باید توجه کرد.
آلاچیق
یکی دیگر از عواملی که باعث جذاب شدن استخر میشود آلاچیق است.معمول ترین نوع آلاچیق چوبی آن است که زیبایی استخر و منظره را دو چندان میکند.
آبنما
زیبایی که آبنما به استخر میدهد قابل انکار نیست.آبنما انواع مختلفی دارد اعم از:سنگی،شیشه ای،موزیکارو….
نوای دلنشینی که آبنما ایجاد میکند زیبایی وصف نشدنی به استخر میدهد که دل کندن از آن سخت است وساعت ها لذت زیبایی به وجود می آورد.جالب است بدانید از آبنما در ایران باستان نیز استفاده میشده.

تمام این امکانات توسط شرکت طبیعت سازان به بهترین شکل ممکن در اختیار مشتری قرار میگیرد.
این شرکت باکیفیت ترین خدمات خود را با کمترین قیمت در اختیار مشتری قرار میدهد.

Related Posts