هر آنچه باید درباره سیستم های گرمایشی بدانید!

هر آنچه باید درباره سیستم های گرمایشی بدانید!

استفاده از سیستم‌های جامع گرمایشی، سرمایشی و تهویه هوا در بسیاری از محیط‌های مسکونی، اداری و کارخانجات باعث شده که دمای هوا همیشه در حالت عادی باشد. بهره‌مندی از یک هوای ایده آل و مناسب یکی از مزیت‌های یک خانه یا محیط کار به حساب می‌آید. امروزه تاسیسات گرمایشی دچار تحولاتی شده و از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند.

این سیستم‌های گرمایش به دو صورت مرکزی و توزیعی به کار گرفته می‌شوند که در هر دو حالت می‌توانند هوای مطبوع مورد نظر شما را در محیط ایجاد کنند. بخاری، آبگرمکن، پکیج، رادیاتور، شوفاژ دیواری، موتورخانه و فن کویل ها از جدیدترین نمونه‌های این سیستم‌های گرمایشی است که با توجه به کیفیت گرمایشی بالا توانسته‌اند رضایت بیشتر مصرف‌کنندگان را جلب کنند.

تجهیزات پیشرفته و امروزی جهت گرمایش محیط

با توجه به امروزی شدن بسیاری از تجهیزات از جمله سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، بهتر است که از نمونه‌های امروزی این تاسیسات گرمایشی استفاده کنید. سیستم‌های قدیمی پس از گذشت مدت‌زمانی به هزینه کردن افتاده و می‌توانند شما را به دردسر بیندازند. تعویض این سیستم‌ها با نمونه‌های پیشرفته نسبت به تعمیر مجدد دستگاه به صرفه تر خواهد بود. مزیت‌های بسیاری باعث شده که استفاده از این تجهیزات پیشرفته مورد استقبال عموم قرار بگیرند.

مصرف بهینه انرژی

با پیشرفت‌هایی که امروزه اتفاق افتاده، توجه به بحث مصرف انرژی به یکی از مسائل مهم در حوزه‌های مختلف تبدیل‌شده است. بنابراین بسیاری از کارخانجات تلاش می‌کنند که تجهیزاتی را تولید کرده که با صرف کمترین میزان انرژی، بیشترین بازدهی را داشته باشد.

سیستم‌های گرمایش، سرمایش و تهویه هوا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به سمت و سوی کم‌مصرف شدن پیش رفته‌اند. بنابراین با جایگزینی این سیستم‌های نوین به جای دستگاه‌های قدیمی خود می‌توانید مبالغ قابل توجهی را در قبوض خود صرفه‌جویی کنید. از طرفی بهینه بودن مصرف انرژی در این نوع سیستم‌ها از جمله پکیج، رادیاتور و… می‌تواند کارایی عالی و منحصر به فرد این سیستم‌ها را تایید کند.

گرمایش فوق العاده ایده آل

یکی دیگر از مسائلی که همواره موردتوجه بسیاری از مصرف‌کنندگان قرار دارد، گرمایش فوق العاده این سیستم‌های گرمایشی خواهد بود. سایت هوایش توانسته انواع متنوعی از این سیستم‌ها را با کارایی بی نظیر ارائه دهد. تنها کافی است که نمونه‌ای از سیستم‌های گرمایشی این سایت را خریداری کنید، آن گاه می‌توانید تجربه متفاوتی از گرمایش را به دست آورید.

همانطور که اشاره کردیم، سیستم‌های گرمایشی تنوع زیادی داشته که تاسیسات موتورخانه، رادیاتورها و پکیج‌های دیواری از نمونه‌های آن هستند. بدون در نظر گرفتن این مسئله که کدام یک از این سیستم‌ها را خریداری می‌کنید، می‌توانید مصرف انرژی حداقلی را در کنار یک گرمایش ایده آل تجربه کنید. این نمونه‌های پیشرفته سیستم گرمایشی می‌توانند گرمای به مراتب بیشتری را در محیط ایجاد کنند.

گرمایش سراسری محیط

یکی از ایراداتی که روش‌های سنتی گرمایشی در گذشته داشت، عدم پوشش تمام نقاط محیط بود. در واقع شما در بخش‌های از فضا احساس سرما کرده و از گرما محروم بودید. در نمونه‌های پیشرفته این تجهیزات گرمایشی مانند رادیاتور، پکیج، شوفاژهای دیواری و موتورخانه‌ها این امکان برای شما فراهم‌شده که در هر نقطه‌ای از خانه یا محل کار خود گرما را در بهترین شرایط تجربه کنید. بنابراین می‌توانید از کارایی بالای این سیستم‌های گرمایش اطمینان داشته و آنها را از سایت هوایش به آسانی خریداری کنید.

انواع تاسیسات گرمایشی

با توجه به کاربردهای فراوان وسایل گرمایشی، این تجهیزات از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. معمولاً این تجهیزات به دو صورت مرکزی یا توزیعی کنترل و هدایت می‌شوند. هر یک از این سیستم‌های گرمایش از نمونه‌های متنوعی تشکیل شده‌اند.

سیستم گرمایش مرکزی

کوره‌های مرکزی، دیگ‌های بخار، پمپ‌های حرارتی و موتورخانه‌ها در این دسته قرار می‌گیرند. در واقع بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از یک سیستم گرمایش متمرکز و با قدرت بهره ببرند. این موضوع سبب شده که انواع مختلفی از دیگ های بخار و کوره‌ها به وجود آیند. این تجهیزات امروزی اگرچه حجم بالایی را شامل می‌شود اما دارای مصرف بهینه ای بوده و گرمای فوق العاده ای را ایجاد می‌کنند. بنابراین در صورت امکان می‌توانید از این سیستم گرمایشی فوق العاده بهره برده و احساس گرمای بی‌نظیری را تجربه کنید.

سیستم گرمایش توزیعی

منظور از این نوع سیستم گرمایشی این بوده که گرما به صورت انحصاری و کاملاً مستقیم به محیط وارد می‌شود. انواع بخاری‌های گازی، غیر گازی و برقی، شومینه، پکیج و رادیاتورها در دسته‌بندی این نوع سیستم گرمایشی قرار می‌گیرند. این سیستم‌ها به صورت مستقیم در محیط قرار گرفته و ابعاد کوچک‌تر به اندازه یک واحد مسکونی یا کمتر را پوشش گرمایی می‌دهند. این تجهیزات معمولاً به وسیله لوله هایی قادر به انتقال گرما و انرژی به سایر نقاط محیط خواهند بود.

نصب و راه اندازی آسان و رایگان

معمولاً پس از انتخاب بهترین نمونه سیستم‌های گرمایش، سرمایش و تهویه هوا، موضوع نصب و راه اندازی این سیستم دغدغه به حساب می‌آید. سایت هوایش با ارائه خدمات ویژه ای جهت نصب و راه اندازی این سیستم‌ها، تامین قطعات مختلف و بسیاری از سرویس‌های تخصصی از جمله تعمیرات و سرویس کاری‌ها توانسته نظر مصرف‌کنندگان بسیاری را جلب کند.

Related Posts