کاربرد ها و نکات طراحی در باکس دیواری

کاربرد ها و نکات طراحی در باکس دیواری

 باکس دیواری  می تواند یک فضایخالی و غیرقابل استفاده را به محلیمفیدبا طراحیجذاب تبدیل کند. انواع مختلفی از قفسه بندیوجود دارد که هریک، نشان از سبکی خاصاست.  باکس دیواری در هر فضا با هر سبک و دکوراسیون،طرفداران بسیاریدارد. امروزه انواع مختلفی از طرح هایزیبای  باکس دیواری با جذابیت های خارق العاده و مدرن به کمک طراحی دکوراسیون های داخلی آمدهو سبب شده تا محیط منزل، محل کار و حتی مراکز عمومی همچون رستوران ها و فروشگاه ها باجذابیت های بصری آمیخته شود. از باکس های دیواری در نمای تزئینی و کاربردی منازل، به منظور نظم دهی به مدارک و اسناد در دفتر کار و ادارات، چیدمان لوازم آشپزی در رستوران ها و کافه ها، ساخت قفسه های کتاب در کتابخانه و… استفاده می شود.

با کمک  باکس دیواری  علایق خود را معرفی کنید

 باکس دیواری ،بهترینموقعیتی است که می توانید به کمک آن شخصیت و علایق خود را در فضایدکوراسیون منزل به نمایش بگذارید.با انتخاب یک طرح جذاب از  باکس دیواری ،دکوراسیون اتاق پذیراییخود را تکمیل نمودهو به کمک آن، علایق و سرگرمی هایخود را برای دیگران به اشتراک بگذارید. با وجود انواع مختلفی از طرح های قفسه دیواری، شما می توانید با در نظر گرفتن طراحی و رنگ آمیزی اتاق پذیرایی و همچنین فضای موجود و میزان اقلام دکوری خود، مدل مورد نظر را انتخاب نمایید.

با کمک  باکس دیواری  کار خود را آسان کنید

 باکس دیواری  فراتر از یکابزار برای نمایشوسایل تجملاتی و دکوری است. شما می توانید با طراحی مناسب، از  باکس دیواری  برای پیشبرد کارهای روزانه استفاده کنید. برای مثال یک قفسه با ارتفاع مناسب می تواند فضای بسیار خوبی برای ریختن نوشیدنی برای مهمانان باشد. همچنین قفسه های دیواری می توانند محلی برای نگه داشتن چند جلد کتاب مورد علاقه و پر کاربرد در پذیرایی شما باشد و یا فضای برای نظم دادن به DVD و صفحات موسیقی هاییباشد که هر روز گوش می دهید.

 

تقویت فضای داخلی با نصب  باکس دیواری

ممکن است فضای اتاق شما کم باشد و محل مناسبی برای چیدمان وسایل کوچک و بزرگ خود نداشته باشید و یا اینکه احساس کنید قفسه ایستاده قدیمی­تان جای زیادی را اشغال کرده است. در این شرایط یک قفسه دیواریبه کمک شما می آید. پس با نصب  باکس دیواری در اتاق های کوچک به نظم و همچنین استفاده مفید از فضای اتاق خود کمک کنید. از طرفی، قفسه های دیواری امکان استفاده از گوشه ها در محیط را که در حالت عادی بلا استفاده است فراهم می آورد.

کمد خود را به یک  باکس دیواری  تبدیل کنید

شما می توانید کمد کوچک خود را به فضایی تبدیل کنید که بتوانید کل لباس های خود را در آن جای دهید. برای این کار، با اضافه کردن واحد قفسه بندی، در بخشی که مربوط به لباس های آویزیشما است، یک  باکس دیواری برای نظم دادن به تمام لباس های تاشودرست کنید. همچنین از کمدهای بزرگتر می توانند برای ایجاد  باکس دیواری با ابعاد وسیع تر، جهت نگهداری لوازم شخصی، کیف و کفش و… استفاده کنید.

با کمک  باکس دیواری  به محیط اطراف خود نظم و زیبایی ببخشید

 باکس دیواری را برای نظم دادن به اجزای منزل و محیط کار خود سفارش دهید. قفسه های دیواری، فضای مناسبی برای نگه داشتن انواع مختلفی از لوازم ماست.  باکس دیواری با داشتن ظاهر زیبا و طراحی جذاب، قابلیت تبدیل شدن به یک عنصر زیبایی شناختی درطراحی دکوراسیون محل زندگی ما را دارا می باشد به طوری که شما می توانید آن را در معرض دید قرار دهید تا به راحتی در دسترس همه باشد. در حالی که برای طراحی  باکس دیواری خود، ابعاد کاربری و ویژگی های بصری محیط را در نظر می گیرید، از ایجاد طرح های خاص و اشکال مختلف هراس نداشته باشید.

نکاتی که در انتخاب باکس دیواری  اهمیت دارد

طراحی اتاق پذیرایی

در اتاق پذیرایی می توان از  باکس دیواری برای اهداف نگهداری و نظم دادن وسایل و نمایشدکوراسیون استفاده کرد. با طرح های مختلف هندسی از واحدهای مجزا و بهم چسبیده، طرح های زیبا و در عین حال کاربردی  باکس دیواری ، ایجاد کنیدو دکوراسیون محیط اطراف خود را مدرنو جذاب کنید.

 

تناسب با محیط خانه

برای  باکس دیواری که بر روی دیوارپذیراییقرار می دهید رنگی را انتخاب کنید که متناسب با پس زمینه باشد. اگر میخواهید طراحی مدرنی داشته باشید، اشکال هندسیکه انتخاب می کنید نا متقارن باشند. البته همه چیز به سلیقه فردی اشخاص بستگی دارد، حتی می توانید از جعبه و چمدان های قدیمی برای ساخت قفسه دیواریاستفاده کنید و اینگونه  باکس دیواری خود را به کانون توجه در اتاق پذیرایی تبدیل کنید.

 باکس دیواری  در اتاق خواب

شما می توانیدیکی از اضلاعدیوار اتاق خواب را به طور کامل به قفسه هایدیواری اختصاص دهید و یک طرح پیچیده ایجاد نمایید یا برای جلوگیری از شلوغی، از طرح های ساده به اندازه یک یا دو ساختار از  باکس دیواری استفاده کنید.در قفسه ها می توانید عکس های خانوادگی خود قرار دهید.

 

ضرورت  باکس دیواری  در آشپزخانه

 باکس دیواری در آشپزخانه بسیار کاربردی است. در فضای آشپزخانه برای امکاناتیهمچونظروف ادویه، حبوبات، کارد و چنگال و… یک فضای دسته بندی، لازم و ضروری است. داشتن قفسه دیواریدر آشپزخانه سبب استفاده بهینه از فضا و همچنین نظم بیشتر در چیدمان وسایل می شود. علاوه بر این موارد میتوانید از قفسه های دیواری در آشپزخانه با هدف نگهداشت وسایل تزئینی نیز استفاده کنید.

برای داشتن یک دکوراسیون کلاسیک، میتوانید از جعبه های چوبیبرای قفسه های آشپزخانه استفاده کنید. ظاهر فرسوده آنها جذابیتیطبیعی به آشپزخانه شما میبخشد. البته اگر طراحی مدرن را می پسندیدباکسهایی انتخاب کنید که با وسایل آشپزخانه شما تناسب داشته باشد. می توانید این قفسه ها را به روش های مختلف مانند تکه هاییکپازل ترکیب کنید. همچنین می توانید با اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلف طرح های متنوع ایجاد کنید.

نظم در خانه داری با  باکس دیواری

شما می توانید نظم فضای منزل خود را با نصب انواع باکس های دیواری و چیدمان وسایل خود بر روی آنها، چند برابر کنید. جایگاه وسایل خود را به راحتی پیدا کنید و دکوراسیونی آراسته و جذاب ایجاد نمایید. باانواع مختلفی از مدل های پیکربندیمی توانید فضایی ایده آل جهت نظم دادن به منزل فراهم سازد.

طراحی فرم های مختلف  باکس دیواری

فراموش نکنید استفاده از  باکس دیواری به شکل نامتقارن یک عنصر جذابیت در طراحی قفسه های دیواری است. بدین ترتیب از قفسه های دیواریبا ابعاد و فرم های مختلف استفاده کنید تا نمای جذاب بر دیوار ایجاد نماید. برای دسترسی آسان آنها را بر روی دیوار در جایی نه چندان مرتفع نصب کنید. برای ساخت یک فرم یکپارچه نیز می توانید باکس ها را کنار هم قرار دهید تا یک واحد یکپارچه متناسب با نیاز شما ایجاد شود. با قرار دادن قفسه دیواریبه تعداد زیاد می توانید یک کتابخانه سفارشی و متفاوت بسازید. اگر از باکس های دیواری در محیط کار استفاده می کنید می توانید چیدمان باکس ها را به گونه ای قرار دهید که یک میز در طرف دیگر آن قرار گیرد و محیط کار را ایده آل کند.

 

ایجاد قفسه های خلاقانه برای اتاق بچه ها

شما می توانیداز  باکس دیواری برای نگهداری اسباب بازی کودکان در اتاق خواب یا مهد کودک استفاده کنید. تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که ارتفاع باکس ها را متناسب با قد کودکان قرار دهید و از آنجایی که کودکان به دکوراسیون فانتزی علاقمند هستند قفسه های دیواری اتاق کودکان را به رنگ های شاد و متفاوت رنگ آمیزی کنید.

طراحی باکس دیواری  در ورودی ها

شما می توانید از باکس دیواری در ورودی ها و راهروها استفاده کنید. میتوانید فضایی ایجاد کنید که جایگاهی برای آویز کردن شال و کلاه و یا قرار دادن کیف و کفش فراهم شود. البته می توانید از باکس های دیواری در ورودی مسیرها با هدف ایجاد جذابیت بصری و قرار دادن دکوراسیون نیز استفاده کنید تا در بدو ورود حس خوشایندی به مخاطب داده شود.

باغ عمودی با  باکس دیواری

این یک ایده جذاب است که با استفاده از جعبه های چوبی و کلاسیک محفظه هایی برای نگهداری گلدان های سرسبز خود در بخش های مختلف محیط کار و منزل ایجاد نمایید. با این کار هم فضایی نظم داده شده برای نگهداری گلدان های خود فراهم نموده اید و هم به جذابیت های بصری دیوارهای اطراف خود افزوده اید.

استحکام  باکس دیواری

شاید یک نگرانی در مورد استفاده از  باکس دیواری  در ذهن شما شکل گیرد و آن اینکه این قفسه ها تا چه حد مستحکم هستند. اینقفسه های دیواری از آنچه فکر می کنید قویترند و به هیچ عنوان شکننده نیستند. تا زمانی که بهترین کیفیت مواد و لوازم قفسه را انتخاب کرده باشید و نحوه نصب آن صحیح باشد، چنین قفسه های دیواری قدرت تحمل بار زیادی را خواهید داشت به طوری که حتی می توانید وسایل سنگین را نیز در داخل آن جای دهید.

Related Posts