مهمترین سوالات در زمینه لیزر موهای زائد

مهمترین سوالات در زمینه لیزر موهای زائد

پاکیزگی و زیبایی دو عامل کلیدی است که هر انسانی برای داشتن ظاهری آراسته به آن اهمیت بسیاری می دهد. ما انسان ها دوست داریم که معیارهای زیبایی را بدانیم و طبیعی است که برای زیباتر شدن به سمت هماهنگی و هم وزن شدن با این ملاک ها پیش برویم. لیزر موهای زائد هم یکی از روش هایی است که شما را از شر موهای مزاحم خلاص می کند و پوستی صاف، درخشنده و زیبا را برای شما به ارمغان می آورد. شاید شمایی که الان در حال خواندن این مقاله هستید، تجربه لیزر موهای زائد را داشته باشید؛ اما بسیاری از افراد هستند که برای پیدا کردن یک مرکز لیزر خوب در اینترنت جستجو می کنند و با مقایسه نوع دستگاه ها و تعرفه پیشنهادی آن ها، تصمیم می گیرند که به یکی از این مراکز بروند. اما آیا تصمیم گیری بر اساس همین دو فاکتور درست است؟

در اینکه تعرفه مناسب و دستگاه با کیفیت دو عامل کلیدی برای انتخاب یک مرکز لیزر خوب می باشند، شکی نیست؛ اما مسائل دیگری هم وجود دارد که می تواند در تصمیم گیری شما تاثیرگذار باشد و دید شما را نسبت به نادانسته هایتان در مورد لیزر موهای زائد بدن باز کند.

بنابراین ما در مدرن لیزر اطلاعاتی در مورد لیزر مو در اصفهان جمع آوری کردیم و اسم این مقاله را گذاشتیم مهمترین سوالات در زمینه لیزر موهای زائد. حتی خواندن عنوان این مقاله هم شما را هیجان زده می کند؛ چرا که می دانید در ادامه قرار است به بسیاری از ابهامات ذهن شما در مورد لیزر بدن در اصفهان و سوالاتی که هیچکس جواب درستی به آن ها نمی داد، پاسخ داده شود. پس از شما عزیزان دعوت می کنیم که در ادامه با مهمترین سوالات در زمینه لیزر موهای زائد همراه ما باشید.

سوالاتی که مشتریان باهوش پیش از لیزر بدن می پرسند:

 1. آیا لیزر موهای زائد تحت نظر پزشک و در شرایط بهداشتی انجام می گیرد؟

هنگام تصمیم گیری برای لیزر موهای زائد، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که این کار تحت نظر پزشک انجام می گیرد یا نه؟ تقریبا همه ما می دانیم که عمل لیزر بدن در اصفهان توسط اپراتورهای دوره دیده انجام می شود. اما طبق قانون حضور پزشک در مطب الزامی است

حضور پزشک از آن جهت الزامی است که ممکن است هنگام لیزر، شخص دچار حساسیت، خارش و سوختگی شود و این پزشک است که در این شرایط تشخیص می دهد که برای التیام درد بیمار باید چه کاری انجام دهد. البته مشکلاتی که گفتیم خیلی به ندرت پیش می آید و معمولا کمی خارش و حساسیت در پوست های خشک طبیعی است. اما به هر حال این موضوع چیزی از اهمیت الزام حضور پزشک در مرکز لیزر، کم نمی کند. بنابراین مرکزی را انتخاب کنید که پزشک در همه اوقات حضور داشته باشد.

مساله دوم بهداشت محیط است. کوچکترین سهل انگاری در مورد بهداشت و سلامت بدن، می تواند موجب بیماری و آلوده شدن شما به ویروس های مختلفی گردد. مراکز لیزر موظفند دائما محیط خود را ضدعفونی کنند و برای هر بیمار از زیراندازی جداگانه و سری مخصوص استفاده کنند. منظور ما از سری مخصوص، پوششی است که بر روی نازل اشعه قرار می گیرد و عمل سوزاندن ریشه موها را انجام می دهد. هر چند که دستگاه های جدید هیچ تماسی با پوست بدن بیمار ندارند و با فاصله مشخصی از بدن، شات می زنند.

 1. آیا لیزر موهای زائد سبب درد و آسیب دیدگی در بدن ما می شود؟

این سوالی است که بیشتر مشتریان از مدرن لیزر می پرسند. همچنین سخت ترین سؤال برای پاسخ دادن است؛ به این دلیل که عامل درد و تحمل آن در افراد مختلف متفاوت است. آنچه که ممکن است برای یک شخص ناراحت کننده و دردآور باشد، ممکن است بر دیگری تأثیر نگذارد.

همچنین، عامل درد به ناحیه بدن مورد معالجه بستگی دارد. برخی از نواحی بدن نسبت به سایر نواحی دیگر حساس تر است و پوست نازک تری دارد. برای مثال پوست دست نازک تر از پوست پا می باشد و ممکن است دردی که در هنگام لیزر ناحیه دست احساس می کنید، کمی بیشتر از لیزر پا باشد. اما چیزی که اکثر مشتری ها بر سر آن اتفاق نظر دارند این است که اپیلاسیون بسیار دردناک تر از لیزر موهای زائد است.

مشتریان در طول لیزر موی بدن، بیشتر از بوی سوختن مو شکایت می کنند. البته که حس این بو، حس موفقیت است! چرا که بدان معناست که لیزر موهای بدن شما مؤثر است و فولیکول مو در حال ضعیف شدن می باشد.

 1. آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

طبق تحقیقات انجام شده، ثابت شده است که لیزر موهای زائد بسیار مؤثر است. لیزرهای موهای زائد از سال ۱۹۹۷ مورد استفاده قرار گرفته و این روش به عنوان راه حلی برای “توقف دائمی رشد موها” توسط سازمان FDA در ایالات متحده تأیید شده است. طبق گفته FDA، این روش به عنوان راه حلی پایدار برای جلوگیری از رشد موها عمل می کند و البته شایان ذکر است که برای گرفتن نتیجه ای بهتر باید در انجام آن مدوامت به خرج دهید و جلسات خود را به صورت منظم و سر موقع تکرار کنید.

لیزر موهای زائد باعث کاهش دائمی رشد موهای بدن می شود، اما نوع دستگاه و روش کار در درمان بسیار موثر است. ممکن است پس از مدتی موهای نازک و کرک مانندی رشد کند که شما با انجام یک جلسه شارژ، می توانید جلوی رشد آن ها را نیز بگیرید. اما باز هم تاکید می کنیم که با لیزر موهای زائد، مشتری نباید انتظار داشته باشد که در همه نواحی ۱۰۰٪ موهای بدنش از بین برود و بسته به محل مورد نظر ۷۰ تا ۱۰۰ درصد موها برای همیشه ازبین می روند.

 1. فواصل زمانی مناسب بین جلسه قبلی و جلسه بعدی چند روز است؟

اکثر مراکز تعداد جلسات مورد نیاز را ۸ جلسه اعلام می کنند. فاصله زمانی هر جلسه با جلسه بعدی از فردیربه فرد دیگر متفاوت است ولی معمولا در جلسه دوم ۴۵ روز است که بتدریج تا ۶ ماه افزایش می یابد. نکته مهم اینه که در صورتی که هنوز موها وارد فاز رشد نشده اند جلسه بعدی لیزر انجام نشود چون موها فقط در فاز رشد از لیزر تاثیر میگیرند!

 1. چند جلسه پس از اولین مراجعه، نتایج لیزر بدن در اصفهان قابل مشاهده است؟

موهای بدن ما در سه مرحله رشد می کنند:

 • آناژن
 • کاتاژن
 • تلوژن

لیزر موهای زائد در اوایل مرحله آناژن (یعنی وقتی موها به طور فعال رشد می کنند) روی ریشه موها موثر است.

البته نحوه جوابدهی می تواند به افراد مختلف متفاوت باشد که آن هم به دلیل ویژگی های بیولوژیکی متفاوتی است که هر انسان نسبت به انسان دیگر دارد. اما شایان ذکر است که بیشتر مراجعان از کاهش چشمگیر رشد موهایشان در همان جلسه اول به بعد صحبت می کنند. همچنین اغلب افراد به این موضوع اشاره دارند که موهایشان بسیار نازک تر از قبل  است و رنگ پوست شان نیز روشن تر شده است.

 1. بهترین زمان سال برای انجام لیزر موهای زائد چه زمانی است؟

زمان خاصی ندارد فقط در فصول گرم مراقبت از پوست در برابر آفتاب با حساسیت بیشتری انجام شود.

زمان ایده آل سال برای رسیدن به نتیجه، به عوامل زیادی بستگی دارد. اول از همه:

 • ژنتیک درمانیاب
 • رنگ پوست درمانیاب: هرچه پوست تیره تر باشد، لیزر موهای زائد دیرتر جواب می دهد. از طرفی هر چه موهای بدن شما ضخیمتر تر باشد، زودتر جواب می گیرید. بنابراین پوست های روشن و با موهایی ضخیم تر، زودتر جواب می گیرند و پوست های تیره با موهایی نازک تر، دیرتر جواب می گیرند.

البته نوع لیزر هم در جوابدهی لیزر موهای زائد بدن نیز بسیار مهم است.

 • عامل دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، ناحیه ای از بدن است که تحت درمان لیزر قرار می گیرد. مثلا برای لیزر موهای صورت و بیکینی، ممکن است به تعداد جلسات بیشتری نسبت به لیزر موهای بدن نیاز داشته باشید.
 1. ممکن است لیزر موهای زائد در باروری خانم ها تأثیری بگذارد؟

هیچ مقاله و نظریه اثبات شده ای مبنی بر اینکه لیزر بر روی روند تخمک گذاری خانم ها تاثیر می گذارد و باعث ناباروری آن ها می شود، منتشر نشده است. تنها توصیه ما این است که خانم های باردار، پس از وضع حمل جلسات لیزر خود را ادامه دهند و یا درمان با لیزر را شروع کنند.

 1. چه دستگاهی برای لیزر موهای زائد بدن مناسب تر است؟

دستگاه های زیادی با اشعه های مختلف وجود دارند که برخی از آن ها دیگر از رده خارج شده اند و جوابدهی مناسبی ندارند. برای لیزر موهای زائد بدن بهتر است به مرکزی مراجعه کنید که از دستگاه کندلا استفاده می کنند. قیمت دستگاه کندلا بیش از ۱۰ برابر قیمت دستگاه های چینی است و بنابراین خدمات آن گرانتر است پس قیمت را ملاکی برای انتخاب لیزر بدن در اصفهان قرار ندهید.

 1. آیا کاشت مو در اصفهان در مراکز لیزر انجام می شود؟

بله. کاشت مو در کلینیک های کاشت مو انجام می‌شود. شما می توانید جوانسازی پوست صورت، لیزر جای جوش و زخم و همچنین بوتاکس و تزریق ژل را در این مرکز زیبایی  انجام دهید.

امیدوارم که شما خواننده گرامی از مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی بدست آورد باشید.   همچنین می‌توانید مقالات بیشتری را در وب سایت مدرن لیزر (https://modernlaser.org   ) مطالعه کنید.

Related Posts

۴ مورد از مزایا خواندن بیوگرافی توسط کودکان۴ مورد از مزایا خواندن بیوگرافی توسط کودکان

۴ مورد از مزایا خواندن بیوگرافی توسط کودکان کودکان علاقه‌های زیادی دارند. بعضی کودکان هم عاشق خواندن هستند. اکثر کتاب‌هایی که یک کودک مطالعه خواهد کرد کتاب‌های تصویری یا کتاب‌های