از بورس چه خبر؟ روز مهم برای شاخص کل بورس

از بورس چه خبر؟ روز مهم برای شاخص کل بورس

طی این هفته در بازار بورس شاهد ادامه روند مثبتی بودیم که از هفته پیش آغاز شده بود. رسیدن حجم معاملات به عدد ۱۹.۵ هزار میلیارد تومانی می تواند نشانه خوبی از برگشت بازار باشد. اما بازار بورس همچنان مثبت خواهد ماند؟

به گزارش بورس امروز، شاخص بورس طی چند روز گذشته با رشد خوبی که داشت توانست به کانال ۱.۶ میلیون واحد نزدیک شود. همچنین انتشار خبرعرضه همه صندوق های ETF تا پایان سال از اخبار بورس امروز است که می تواند تاثیر مثبتی بر بازار داشته باشد، به گفته مدیر روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی  و سومین صندوق ETF دولتی در قالب دارا سوم شامل (چهار سهم شرکت ملی مس، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو و سایپا) می باشد به زودی در بازار بورس عرضه می شود. تحلیل اکثر کارشناسان بر ادامه دار بودن روند مثبت اکثر سهم ها تا پایان این هفته می باشد.

البته بازار تحت تاثیر وضعیت انتخابات آمریکا است و فعلا برای آن دست نگه داشته است، به همین دلیل به نظر می‌رسد فعلا وضعیت بازار سهام متعادل است و نباید انتظار برگشت سریع را داشت.

به گفته کارشناسان روند فعلی بازار بورس متعادل است، اما ممکن است در روند سیر صعودی خود شاخص هم وزن مقدار اندکی افت را تجربه کند اما این به معنای ریزش بازار نیست! و سهامداران باید رفتارهای هیجانی خود را کنترل کنند.

همچنین با تحلیل شاخص کل می توان فهمید که شاخص کل به سقف کانال نزولی خود رسیده است. این نقطه نزدیک به محدوده میانگین متحرک ۲۶ روزه است و محدوده مهمی حساب میشود، اگر شاخص بتواند از این کانال با قدرت عبور کند می توان گفت که روند نزولی بازار شکسته شده است و بازار به روند صعودی برمیگردد.

در صورتی که شاخص کل افت کند و نتواند خط روند نزولی بشکند احتمالا در چند روز آینده مجددا روند منفی داشته باشیم.

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن در داخل مطلب قرار گرفته است.

Related Posts

نرم افزار کتیانرم افزار کتیا

نرم افزار کتیا نرم افزار CATIA مخفف کلمات (Computer Aided Three-dimensional Interactive Application) یک نرم‌افزار طراحی به وسیله کامپیوتر (CAD)، مهندسی تحلیل با کامپیوتر (CAE) و ساخت به کمک رایانه