صفر تا صد نوشتن انگیزه نامه به زبان آلمانی

صفر تا صد نوشتن انگیزه نامه به زبان آلمانی :

انگیزه‌نامه (SOP) در واقعه یک اصطلاح رایج در فرآیند اپلای برای مهاجرت به خارج از کشور ، مخصوصا مهاجرت به کشور آلمان است، انگیزه نامه یا  مخفف آلمانی آن Motivationsschreiben است. انگیزه‌نامه نوشته‌ای است که هدف شما از تحصیل را برای دانشگاه یا اساتید دانشگاهی که قرار است در آن تحصیل کنید مشخص می‌کند.

در انگیزه‌نامه (SOP) باید به سوالاتی که در این زمینه مطرح است پاسخ دهید. یکی از مراحل انگیزه نامه  باید مشخص کنید که چرا یک کشور و یا دانشگاه خاص را برای تحصیل انتخاب کرده‌اید و هدف شما از انتخاب آنها چیست؟

سوال های دیگری که در این زمینه مطرح می‌شود این است که چرا می خواهید مقطعی را برای تحصیل انتخاب کنی؟

چرا آلمان رو انتخاب کردی؟

چرا این شهر رو انتخاب کردی؟

چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟

چرا این رشته رو انتخاب کردی؟

بعد از تحصیل می خواین چیکار کنی؟

و سوالات دیگر ……..

برخی اپلای ها برای پذیرش و مهاجرت به آلمان هستند که برای آنها مصاحبه در نظر گرفته نمی‌شود، بنابراین به نوعی می ‌توان گفت Motivationsschreiben برای بررسی شخصیت و خصوصیات متقاضی در نظر گرفته می‌شود و تا حدودی می‌تواند جایگزینی برای مصاحبه باشد تا از طریق آن اساتید و کارشناسان بتوانند تا حدودی به ویژگی‌های شخصیتی متقاضی پی ببرند.

در انگیزه نامه بیش از ۱۵ سوال در رابطه به زندگی شخصی  ، تحصیلات ، اهداف و آینده کاری و تحصیلی خود باید به دقت و صادقانه پرکنید.

اما پر کردن و نوشتن انگیزه نامه تحصیلی آلمان کار هرکسی نیست و باید توسط یک شخص مجرب و یک متخصص در زمینه فعالیت مهاجرت آلمانی و حقوقی تهیه و تدوین شود تا شخص در خواست کننده برای اپلای مهاجرت تحصیلی با خیال راحت یکی از مراحل اپلای به سرزمین جرمنها را انجام دهد.

انگیزه نامه سفارت آلمان چیست ؟

باید توجه کنید که انگیزه نامه توسط دفتر مهاجرت یا Immigration Office مستقر در دانشگاه مورد تقاضای شما در آلمان یا سفارت آلمان در تهران یا هر کشور دیگری که از طریق سفارت آلمان در آن کشور اقدام به درخواست ویزای دانشجویی آلمان می کنید ارزیابی می شود. طی این فرآیند، مأمور بررسی پرونده فرد متقاضی، بسته به اطلاعاتی که در انگیزه نامه سفارت در اختیار ایشان قرار داده اید، تصمیم می گیرد که آیا ادامه تحصیل شما در آلمان دستاوردی برای کشور آلمان دارد یا نه؟

چگونه یک انگیزه نامه سفارت آلمان قوی بنویسم؟

برای موفقیت در نگارش انگیزه نامه سفارت آلمان و طبعاً اخذ ویزای دانشجویی آلمان، ضروری است به برخی نکات کلیدی در نگارش این انگیزه نامه مهم و ساختار محتوایی آن توجه ویژه نمایید. بدیهی است انگیزه نامه سفارت آلمان با انگیزه نامه پذیرش دانشگاه کاملاً متفاوت است و چنانچه انگیزه نامه دانشگاه خود را تغییر داده یا مجدداً به اطلاعات رزومه یا CV خود بپردازید، حتماً و قطعاً ناامید خواهید شد. اما اینجا می خواهیم با شما این نوید را بدهیم که با مراجعه به سایت آزمون پرو ،اولین سایت آزمون آزمایشی زبان آلمانی در ایران و تهیه و تنظیم انواع انگیزه نامه برای سفارت آلمان و انگیزه نامه برای دانشگاه آلمان، مراجعه کنید و درخواست خود را با پر کردن فرم پیش ثبت نام انگیزه نامه با قیمتی استثنایی توسط مجربترین افراد حقوقی در زمینه اخذ ویزا در آلمان و اساتید زبان آلمانی تهیه و تنظیم می شود را با خیال راحت انجام دهید.

از مهمترین مسایل برای سفارت یا دانشگاه های آلمان داشتن انگیزه نامه کامل و درست در چهارچوب مناسب می باشد. گروه آزمون پرو مفتخر است این خدمات را در چارچوب درست و دقیق و قابل قبول برای سفارت یا دانشگاه برای زبان آموز های عزیز ارائه دهد.

فرایند انگیزه نامه توسط سایت آزمون پرو در حداقل زمان بین ۷ تا ۱۴ روزکاری و برای افرادی که کمبود وقت دارن در ۳ روز کاری انجام خواهد گرفت و همچنین متقاضیان می توانند از پشتیبان و مشاورین سایت آزمون پرو در زمینه انگیزه نامه کمک و مشاوره بگیرند.

قابل توجه متقاضیان درخواست کننده انگیزه نامه برای سفارت آلمان باید گفت که ساختار محتوایی انگیزه نامه سفارت آلمان شما باید در برگیرنده سه بخش مهم زیر باشد:

  1. مقدمه
  2. بدنه
  3. نتیجه گیری

توجه داشته باشید که یک  Motivationsschreiben برای سفارت و یا دانشگاه آلمان استاندارد، حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ کلمه یعنی در حدود یک صفحه و نیم را شامل می‌شود. این نوشتار باید کاملا شخصی باشد. یعنی بر اساس ویژگی‌های شخصیتی شخص شما استوار باشد. پس باید حاصل تجربیات و چشم اندازهای شخص شما باشد. بهتر است داستان خود را زیاد طولانی نکنید، چون کسل کننده می‌شود و ممکن است مورد توجه استاد و یا کارشناس مورد نظر، قرار نگیرد.

روان بودن داستان انگیزه نامه می‌تواند مخاطب را درگیر کند. پس بهتر است از جملات ساده استفاده کنید. زیرا جملات پیچیده می‌تواند رساندن مفهوم Motivationsschreiben شما را با مشکل مواجه کند.به عبارتی در انگیزه ‌نامه شما روایتی از شخصیت خودتان را به نمایش می‌گذارید. پس بهتر است احساس و اندیشه خود را در مورد گذشته و نگاه و چشم‌اندازتان به آینده را به بهترین نحو تصویر کنید. زیرا مسیر گذشته شما تا حدودی می‌تواند آینده شما را ترسیم کند.

اگر به دنبال این هستید که یک فرد متخصص انگیزه نامه سفارت آلمان و یا دانشگاهی شما را بنویسد، اطلاعات بیشتر در این زمینه را در سایت آزمون پرو و در بخش انگیزه نامه سفارت آلمان و دانشگاه جستجو کنید.

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن در داخل مطلب قرار گرفته است.

Related Posts