رفع نشتی‌های گاز استان تهران رکورد شکست

رفع نشتی‌های گاز استان تهران رکورد شکست

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران از ثبت رکورد رفع نشتی های فوقانی و زیرزمینی در سال جاری خبر داد و گفت: بیش از ۹۹ درصد این نشتی ها تاکنون رفع شده است.

سعید توکلی افزود: هر ساله بیش از ۲۱ هزار کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه به همراه یک میلیون ۲۰۰ هزار انشعاب تجاری و خانگی و حدود ۶۰  هزار شیر و حوضچه و ۳۰۰۰ ایستگاه تقلیل فشار و اندازه گیری (CGS,TBS, DRS,…) در استان تهران تحت عملیات نشت یابی قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: در سال جاری رکورد مهمی در حوزه رفع نشتی های درجه اول و دوم شامل (نشت های زیرزمینی، فوقانی و شیرها) ثبت شد که در راستای آن بیش از ۹۹ درصد این نشت ها در سطح استان تهران رفع و الباقی نیز در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با بیان اینکه در چند روز آینده رفع نشتی ها به صددرصد خواهد رسید، اظهار کرد: نشت یابی یکی از فعالیت های بسیار مهم و حساس امور بازرسی فنی شرکت گاز استان تهران است، چرا که نگهداری و مراقبت از تاسیسات گاز به ویژه تاسیسات مدفون، اهمیت بسزایی دارد به نحوی که کوتاهی و غفلت از آن می تواند خسارات فراوان و جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

سعید توکلی افزود: در همین رابطه، امور بازرسی فنی این شرکت با توجه به شرایط آب و هوا، طول عمر شبکه و تعداد نشت های پیدا شده در سال‌های قبل در هر منطقه جهت نشت‌یابی سالانه یک برنامه مدون، مطابق با استانداردهای شرکت ملی گاز تنظیم کرده است و کنترل منظم و دوره‌ای از تاسیسات با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه های نشت یاب لیزری و استقرار نرم افزار سیستم مدیریت آنلاین نشت یابی انجام می پذیرد ، این سیستم قابلیت ردیابی اپراتورهای نشت یاب، ثبت و ارسال آنلاین نشت ها، نواقص شناسایی شده، نمایش آمار کلی، ذخیره سازی اطلاعات و تهیه گزارش های تحلیلی را داراست.

وی اعلام کرد: با استقرار این سامانه کیفیت کنترل و نظارت بر عملکرد نفرات نشت یاب بهبود یافته است که این موضوع باعث شد تا دقت کشف نشت های گاز در سال جاری افزایش پیدا کند.

سعید توکلی به نقش مردم عزیز در این زمینه اشاره کرد و گفت: ما طبق وظیفه و رسالتی که داریم، هر ساله تاسیسات زیرزمینی و رو زمینی را نشت‌یابی می‌کنیم، اما در مواردی ممکن است تاسیسات توسط سازمان های دیگر در حین کار و یا به دلیل حفاری و یا برخورد و تصادف با علمک منجر به نشت شود که مردم می توانند در صورت احساس هرگونه آثار نشت گاز با شرکت گاز و یا شماره ۱۹۴ تماس بگیرند و در این خصوص اطلاع رسانی و ما را یاری کند.

آخرین اخبار مربوط به صنعت گاز، خط لوله انتقال گاز و … را در سایت گازرسان مشاهده نمایید.

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن در داخل مطلب قرار گرفته است.

Related Posts

نمایندگی دلتانمایندگی دلتا

نمایندگی دلتا اتوماسیون نادر نماینده  محصولات اتوماسیون صنعتی دلتا در لاله زار تهران اتوماسیون دلتا(نادر) نماینده دلتا ، محصولات اتوماسیون صنعتی دلتا در تهران و طراح و مجری پروژه های اتوماسیون صنعتی –

درباره بانک کتاب پایتخت چیزی شنید‌ه‌اید؟درباره بانک کتاب پایتخت چیزی شنید‌ه‌اید؟

درباره بانک کتاب پایتخت چیزی شنید‌ه‌اید؟ دبستانی هستید یا دبیرستانی؟ شاید هم دارید برای کنکور خودتان را آماده می‌کنید؟ درباره بانک کتاب پایتخت چیزی شنید‌ه‌اید؟ می‌دانیم که برای درس‌هایتان نیاز