تجهیزات ویدئو کنفرانس و تلفن تحت شبکه پلیکام

تجهیزات ویدئو کنفرانس و تلفن تحت شبکه پلیکام

پلیکام (Polycom) یک شرکت ارتباطات جهانی است که به ارتباطات از راه دور، معنی دیگری می بخشد.

چهره به چهره ، ما میلیون ها نشانه کلامی و غیر کلامی را به معنی جمع می کنیم و مرتب می کنیم.

پلیکام در حال یافتن راه های جدیدی برای تزریق این نشانه ها به ارتباطات صوتی و تصویری برای تکرار تجربه چهره به چهره است. برای ایجاد صمیمیت، برای شکستن دیوارها و فاصله، برای پرورش سادگی و زیبایی ارتباط انسان.

تجهیزات این برند را می توان به عنوان شناخته شده ترین و معتبرترین تولید کننده تجهیزات ویدئو کنفرانس و تلفن تحت شبکه در ایران دانست. این برند با تولید گسترده دستگاه ویدئو کنفرانس و تلفن VOIP به یکی از بزرگترین تولید کننده تجهیزات ارتباط صوتی و تصویری در دنیا تبدیل شد. از این برند می توان به عنوان پدر ویدیو کنفرانس جهان نام برد.

ویدئو کنفرانس پلیکام

ویدئوکنفرانس پلیکام در بین تجهیزات ویدئو کنفرانس می توان به عنوان بهترین تجهیزات کنفرانس ویدیویی دانست. کمپانی Polycom که یکی از برترین تولید کنندگان تجهیزات ارتباطی است، از طریق ویدئو کنفرانس توانست به شهرت جهانی برسد. این کمپانی با تولید سری HDX و سری  Group برای پایانه ویدئو کنفرانس و سری RMX  برای MCU و استفاده از بهترین متریال ها و کیفیت ساخت بالا توانست حتی برند سیسکو را ا کنار بزند و به برترین تبدیل شود.

تاریخچه

پلیکام در سال ۱۹۹۰ توسط برایان ال هین من و جفری رادمن در آمریکا تاسیس و بنیان گذاری شد. تمرکز اصلی این دو دوست بر روی صوت، تصویر و ارتباطات صوتی و تصویری، تکنولوژی های ارتباطات و تجهیزات ویدیو کنفرانس و ویپ (VOIP) بوده است. برتری پلیکام در تولید تجهیزات دستگاه ویدئوکنفرانس توانست این برند را به یکی از غول تکنولوژی ارتباطات تبدیل کند. این برند در سال ۲۰۱۸ توانست کمپانی پلنترونیکس Plantronics را به دست آورد.

این دو دوست، پایه های کارخانه پلیکام، استارتاپ را در San Jose واقع در ایلالت کالیفرنیا آمریکا پایه ریزی کردند. هین من با مبلغ ۴۰۰،۰۰۰ دلار پول خود و ۱۰۰،۰۰۰ دلار قرض از دوست خود تجهیزات و لوازم لازم اولیه را خریداری کرد و اولین محصول تولیدی خود یعنی اسپیکرفون مخصوص کنفرانس خود را تولید کرد. هم اکنون این برند تولیداتی در زمینه تجهیزات ویدیو کنفرانس و VOIP و نرم افزار های ویدئو کنفرانس آنلاین دارد که یکی از خواستنی ترین و محبوب ترین تجهیزات کل دنیا هستند.

اولین محصول این برند با نام SoundStation، بلندگو با صدای دوبلکس است که به هر دو طرف اجازه می دهد به طور همزمان صحبت کنند و شنیده شوند که یکی از جذاب ترین ویژگی های این محصول بود. با SoundStation، برند Polycom توانست به برند برتر در بازار در دهه ۱۹۹۰ تبدیل شد.

اندی میلر در ماه مه ۲۰۱۰ مدیرعامل این برند بزرگ شد. در سال ۲۰۱۱، پلیکام توانست که مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار درآمد کسب کند. بعداً میلر به چندین تخلف در هزینه و حسابداری توسط SEC متهم شد که یک رسوایی بزرگ در نوع خود بود. میلر با توافق بر سر اینکه به مدت ۵ سال به عنوان افسر هیچ شرکتی خدمت نکند با SEC کنار می آید و از مدیرعاملی برکنار می شود..

فراز و نشیب های پلیکام

این شرکت در سال ۲۰۱۴ توانست گسترش پیدا کند و ۳۸۰۰ کارمند استخدام کرد. در سال ۲۰۱۵، پلیکام میزان ۱۵ درصد از نیروی کار خود را پس از فروختن حجم زیاد محصولات و تجربه فروش فوق العاده، کاهش داد. Polycom کسب درآمدهای ۱.۳ میلیارد دلاری را برای سال ۲۰۱۵ به صورت عمومی گزارش داد. پیتر لیو در آن زمان رئیس وقت کمپانی بود و هم مدیر عامل و لورا دورر به عنوان مدیر ارشد مالی و معاون رئیس (EVP) خدمت می کرد. در سال ۲۰۱۶، مدیر اجرایی ارتباطات از راه دور مری مک ددول به صمت مدیر اجرایی جدید این شرکت معرفی شد. در تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۱۶، پلیکام اعلام کرد که قصد دارد رقیب آنها Mitel Networks را با قیمت ۱.۹۶ میلیارد دلار خریداری کند. از آنجا که میتل، یک شرکت کوچکتر مستقر در اتاوا، انتاریو، کانادا، نرخ مالیات کمتری را نسبت به برند اصلی پرداخت می کند، از این خرید می توان به عنوان یک خرید برای پرداخت مالیات کمتر یاد کرد. کسب این نمونه ای از وارونگی مالیاتی استفاده می کنند. جایی که یک شرکت کوچکتر یک شرکت بزرگتر را خریداری می کند تا بتواند شرکت بزرگتر را با آن تأمین کند. مزایای مالیاتی محل شرکت کوچکتر در ژوئیه سال ۲۰۱۶، معامله میتل برچیده شد و در عوض این شرکت پیشنهادی تمام نقدی را از شرکت سرمایه گذاری خصوصی مستقر در نیویورک سیریس سرمایه گروه دریافت کرد، Sirirs Polycom را به مبلغ ۱.۷ میلیارد دلار به دست آورد.

در سال ۲۰۱۷، محصولات پلیکام ۱.۱ میلیارد دلار درآمد داشته است. در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۱۸، Plantronics اعلام کرد که پلیکام را با قیمت تقریبی ۲ میلیارد دلار به دست می آورد. در تاریخ ۲۷ دسامبر سال ۲۰۱۸، Plantronics موافقت کرد که ۳۶ میلیون دلار برای تسویه حساب رشوه خواری متصل به Polycom که قبلاً به دست آورده بود ، پرداخت کند. وزارت دادگستری ایالات متحده با استناد به افشای داوطلبانه خود پلیکام، از ارائه دادخواست کیفری برای سوء رفتار که گفته می شود بین سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ رخ داده است، خودداری کرد.

ایران تدبیر نمایندگی پلیکام در ایران

هم اکنون ایران تدبیر بر آن است که با توسعه راهکار های ویدئوکنفرانس در ایران از طریق همکاری مستقیم و نزدیک با بهترین برند ویدئو کنفرانس دنیا یعنی Polycom، بتواند تکنولوژی جدید ارتباط را معرفی و عرضه کند.

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن در داخل مطلب قرار گرفته است.

Related Posts