اهمیت عکاسی حرفه ای محصولات و تاثیر آن در افزایش فروش

اهمیت عکاسی حرفه ای محصولات و تاثیر آن در افزایش فروش

عکاسی صنعتی محصولات همواره بخش مهمی از تبلیغات کسب و کارهای تولید کننده بوده است. برای معرفی و فروش هر کالایی نیاز به ارائه عکسی واقعی و با کیفیت از آن است. تصویری که به عکس صنعتی معروف است و خصوصیات محصول را به مخاطب یا خریدار نشان می دهد.

 

زندگی ماشینی امروز باعث شده اکثر مردم فرصت مطالعه متن های تبلیغاتی را نداشته باشند. اینجاست که عکسها نقش اصلی را در تبلیغات ایفا می کنند. یک عکس حرفه ای بسیار تاثیرگذارتر از متن های تبلیغاتی است، چرا که مشخصات و مزایای یک محصول را به زبان بصری و در زمانی کوتاه به مخاطب منتقل می کند.

امروزه عکسهای حرفه ای که توسط عکاسان با تجربه تهیه می شود تاثیر شایان توجهی در تبلیغات هر برندی داشته و اعتبار و هویت محصولات و یا خدمات آن برند را به شایستگی به مخاطبان هدف در جهت کسب اعتماد و ترغیب به فروش بیشتر نمایش می دهند.

هزینه های عکاسی از محصولات بخش قابل توجهی از بودجه تبلیغات را شامل می شود، اما اگر عکسهای محصولات به شکلی حرفه ای تهیه شوند تاثیرات بسیار خوبی داشته و باعث رشد چندین برابری فروش می شوند. این موضوع صرفا بازی با کلمات و شعار نیست و شرکت ها و برندهای بسیاری افزایش فروش را از طریق عکسهای حرفه ای و تبلیغات اصولی تجربه کرده اند.

پس مطمئنا هزینه های بخش عکاسی و تبلیغات در حقیقت سرمایه گذاری کسب و کارها برای رشد فروش و پیشرفت برند آنها است.

اهداف عکاسی صنعتی محصولات

عکسهای صنعتی محصولات با هدف معرفی دقیق ساختار و جزئیات کالا به مخاطبان تهیه می شوند، عکاسی صنعتی جزئیات دقیقی از مشخصات ظاهری و مزیت های محصولات را به مشتریان نشان می دهد که تاثیر زیادی در تصمیم مخاطب هدف و اقدام به خرید محصول دارد. عکسهای صنعتی حرفه ای از کیفیت و جزئیات بالایی برخوردارند و باعث جلب اعتماد خریداران غیر حضوری محصولات می شوند.

 

کاربرد عکسهای صنعتی محصولات

عکاسی محصولات بخشی از فرآیند موفقیت کسب و کارها است و تاثیر زیادی در برندسازی، گسترش بازار ، افزایش مشتریان و ایجاد بازارهای جدید دارد. این عکسها که باید واقعی باشند لازمه معرفی و فروش محصولات و خدمات کسب و کارها هستند و کاربردهای متنوعی در تبلیغات دارند. اجراء کمپین های تبلیغاتی، طراحی کاتالوگ، بروشور، پوستر، راه اندازی وب سایت و فروشگاه های اینترنتی بخشی از کاربردهای مهم عکسهای محصولات است.

تاثیر عکسهای حرفه ای محصولات در روند برندسازی

یکی از شاخصه های مهم تبلیغات بهره گیری از عکسهای صنعتی و تبلیغاتی است، عکس حرفه ای نشانگر شخصیت قدرتمند برند تولید کننده است. عکس واقعی و با کیفیت از محصول نقش بسیار موثر و مهمی در انتقال اهداف تبلیغات ایفا می کند.

استفاده از عکس حرفه ای کالاها در تبلیغات اعتماد و میل خرید ایجاد می کند که نتیجه آن فروش و رونق محصولات است. عکسهای صنعتی و تبلیغاتی محصولات مهمترین و تاثیرگذارترین ابزار فروش کالا یا خدمات در سالهای اخیر بوده است.

 

تاثیر عکسهای صنعتی محصولات در فروش اینترنتی

برای فروش غیرحضوری محصولات قطعا نیاز به عکس واقعی و با کیفیت از محصولات خواهد بود، در تهیه عکس از محصولات می توان کم اهمیت برخورد کرد و عکسها را با دوربین موبایل تهیه کرد. تهیه عکسهای حرفه ای شرایطی متفاوت از عکاسی موبایلی دارد، نورپردازی استودیویی، چیدمان و انتخاب بهترین زاویه محصول، زمینه یک دست و ادیت و روتوش عکس مواردی است که عکسهای صنعتی حرفه ای را از عکسهای معمولی متمایز می کند.

برای افزایش فروش و برندسازی اصولی باید برای محصولات خود ارزش قائل شویم و عکسهایی حرفه ای و بی نقص به مشتریان ارائه کنیم.

قطعا تا بحال از فروشگاه های اینترنتی خرید غیر حضوری داشته اید و قبل از خرید برندهای مختلفی از محصول مورد نظرتان را بررسی کرده اید. طبیعتاً در بین محصولات مشابهی که قصد خرید آن‌ها را داشتید، محصولی را انتخاب کرده‌اید که جذاب و واضحی داشته است.

عکسهای موجود در سایت‌های فروش یک عکس معمولی نیستند. قطعاً اهمیت این عکس‌ها که تحت عنوان عکاسی صنعتی محصولات شناخته می‌شوند، برای کارفرمایان سایت‌ها واضح و آشکار است. اهمیت عکاسی صنعتی حرفه‌ای زمانی مشخص می‌شود که عکس‌های باکیفیت در افزایش فروش سایت فروشگاهی سهمی داشته باشند.

هیچ چیز همانند یک عکس خوب از محصول، نمی‌تواند فضای آنلاین کسب و کار شما را حرفه‌ای تر نشان دهد. اگر بتوانید بوسیله عکسهای حرفه ای اطلاعات کاملی از محصولات خود به مشتریان ارائه کنید ، اعتبار کسب و کار شما بیش از پیش افزایش پیدا می‌کند. سپس جذابیت آن در ذهن بیننده بیشتر خواهد بود و محصولات شما در بین رقبا ارزش بیشتری پیدا می‌کند

عکسهای صنعتی و تبلیغاتی محصولات که با اصول حرفه ای تهیه شده اند بهترین بازاریاب ها برای پیدا کردن مشتریان وفادار هستند.

 

تاثیر عکاسی صنعتی حرفه‌ای بر بسته‌بندی محصولات

یکی از نکات مهم در عکاسی محصولات مختلف، روش عکاسی اصولی از محصولاتی است که دارای بسته‌بندی هستند. همان طور که بسته‌بندی خوب یک محصول نقش بسیار زیادی در جلب توجه مخاطب دارد، عکاسی صنعتی حرفه‌ای هم باید به گونه‌ای انجام شود که زوایای مختلف بسته‌بندی محصول اعم از نام برند و کیفیت و .. را بهتر نشان دهد.

عکسهای حرفه ای محصولات چه ویژگی هایی دارند؟

عکسهای حرفه ای محصولات تفاوت زیادی با عکسهای ساده و معمول دارند. در این عکسها اصول حرفه ای عکاسی رعایت شده تا به شکلی چشم گیر ویژگی ها و مزایای محصول دیده شود. عکسهای حرفه ای محصولات ویژگی های زیر را همراه دارند:

با نورپردازی حرفه ای تهیه شده اند.

واقعی بوده و تفاوتی با اصل محصول ندارند.

ویژگی ها و مزایای محصول را به خوبی نمایش می دهند.

دارای بیشترین کیفیت و جزئیات هستند.

رنگهای واقعی محصول را نشان می دهند.

تاثیر عکسهای حرفه ای محصولات در اعتماد سازی مخاطب

عکس با کیفیت و واقعی مخاطب را ترغیب می کند تا محصول شما را خریداری کند، در فروش آنلاین اگر محصولات دریافتی مشتری با عکس آن یکی باشد رضایت مشتری را به همراه خواهد داشت، در واقع یک عکس باکیفیت و واقعی اولین گام برای اعتماد سازی در فروش آنلاین است.

سخن آخر

عکاسی محصولات بخش مهم از پروسه موفقیت کسب و کار شماست. عکسهای معمولی و ضعیف تاثیری در فروش شما نداشته و بالعکس تاثیر منفی در وجهه برند شما دارند. برای درک بهتر این موضوع کمی در مورد کسب و کارهای موفق تحقیق کنید. مطمئنا به اهمیت مدیران این شرکت ها در مورد تهیه عکسهای حرفه ای و با کیفیت از محصولاتشان پی خواهید برد.

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن در داخل مطلب قرار گرفته است.

Related Posts