آشنایی با انواع فلنچ و کاربرد های آن

آشنایی با انواع فلنچ و کاربرد های آن

حتما وقتی کلمه فلنج را می‌شنوید با خودتان می‌گویید فلنج چیست؟ چه کاربردی دارد؟ چرا استفاده می‌شود؟ در این مقاله از سایت استیل کریمی قصد داریم تا به همه سوالات شما در این مورد پاسخ دهیم و شما را با این وسیله بیشتر آشنا کنیم.

فلنج چیست؟

فلنج، دستگاه مکانیکی برای اتصال لوله‌ها و قطعات به یکدیگر است. فلنج‎ها در استیل کریمی در شکل‌های متعددی قابل دسترس هستند مانند فلنج گلودار، فلنج دنده‌ای، فلنج ساکت جوشی، فلنج لپ جوینت و غیره. فلنج‌ها در انتهای لوله‌ها نصب می‌شوند و برای اتصال بین دو دستگاه استفاده می‌شوند.

فلنج‌های لوله‌ای همانطور که از اسم شان مشخص است برای اتصال لوله‌ها در خطوط لوله استفاده می‌شوند. فلنج‌ها دارای حفره‌هایی هستند و فلنج‌ها به‌صورت جفتی استفاده می‌شوند. ضخامت فلنج متفاوت است و در اندازه‌های مختلف استفاده می‌شوند.

قیمت انواع فلنج ملسی

آشنایی با انواع فلنج

در بالا در مورد انواع فلنج استیل کریمی صحبت کردیم که در ادامه قصد داریم به توضیح بیشتر در مورد انواع فلنج‌ها بپردازیم:

فلنج گلودار

فلنج گلودار به فلنجی گفته می‌شود که دارای یک گردن مخروطی شکل است که می‌تواند به یک لوله جوش داده شود. این نوع فلنج عمدتا در دماهای بالا / پایین با فشار زیاد استفاده می‌شود.

فلنج گلودار بلند

فلنج گلودار بلند مشابه با فلنج گلودار است با این استثناء که گردنه آن بسط یافته است. این فلنج‌ها به‌طور کلی در دریچه‌ها، ستون‌ها یا بشکه‌ ها استفاده می‌شوند.

فلنج اسلیپون

فلنج اسلیپون به‌وسیله دو جوش گوشه‌ای به لوله متصل می‌شود، یکی در داخل و دیگری در خارج از حفره فلنج. اندازه فلنج اسلیپون بزرگتر از قطر بیرونی لوله متصل است.

فلنج دنده‌ ای

فلنج‌های دنده‌ای به وسیله پیچ خوردن لوله به لوله‌ها متصل می‌شوند و در اندازه‌های بیشتر از ۴ اینچ قابل دسترس هستند.

فلنج ساکت جوشی

این نوع فلنج‌ها به‌وسیله جوش گوشه‌ای به سمت بیرونی فلنج به لوله‌ها متصل می‌شوند.

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن در داخل مطلب قرار گرفته است.

Related Posts

معرفی بهترین آموزشگاه ارایشگری بانوان در کشورمعرفی بهترین آموزشگاه ارایشگری بانوان در کشور

معرفی بهترین آموزشگاه ارایشگری بانوان در کشور سلام اگر می خواهید در یک اموزشگاه ارایشگری خوب با کلاس های تخصصی و آکادمیک زیر نظر اساتید مجرب بین المللی شرکت کنید تا بتوانید مدرک تخصصی

نکات مهم برای انتخاب رنگ کوسن یا روبالشی مبل و رومیزی متناسب با مبلماننکات مهم برای انتخاب رنگ کوسن یا روبالشی مبل و رومیزی متناسب با مبلمان

امروزه انتخاب کوسن و رومیزی مناسب برای اتاق پذیرایی یا آشپزخانه با توجه به تنوع آنها در طرح و رنگ، کار دشواری است. بسیاری از کاربران این سوال را دارند