راه های تشخیص لوازم جانبی گوشی موبایل اصل از فیک (تقلبی)

امروزه برندهای محبوب لوازم جانبی گوشی موبایل قیمت بالایی نسبت به لوازم تقلبی دارند. به همین دلیل بسیاری از کاربران در دام قیمت پایین تر افتاده و از داشتن محصول اصل محروم می مانند. گاهی اوقات یک محصول جعلی از نظر بصری تقریباً قابل تشخیص از اصلی نیست. بنابراین بهتر است که محصول را از نمایندگی های معتبر خریداری کنید. در ادامه مطلب به چند راهکار برای تشخیص نمونه های اصل لوازم جانبی گوشی موبایل از فیک در هنگام خرید موبایل و لوازم جانبی موبایل می پردازیم.

لوازم جانبی گوشی موبایل برای آسان‌تر کردن زندگی شما

با پیشرفت تکنولوژی، تلفن های همراه نیز تکامل می یابند. توسعه تلفن های همراه نه تنها باعث می شود آنها فضای بیشتری را در زندگی ما اشغال کنند، بلکه نیازهای اضافی را نیز افزایش می دهند. این نیازهای اضافی بیشتر برای بهبود عملکرد تلفن، محافظت از تلفن و زیبایی ظاهری تلفن ایجاد می شود. در این راستا ده ها لوازم جانبی مختلف گوشی از هدفون بلوتوث گرفته تا محافظ صفحه نمایش تولید می شود. لوازم جانبی گوشی موبایل می تواند شامل موارد زیر باشد؛

 • قاب های گوشی
 • محافظ های صفحه نمایش
 • هدفون
 • مدل های شارژر و پاوربانک
 • بلندگوهای بلوتوث
 • نگهدارنده های تلفن همراه
 • محصولات حافظه و ذخیره سازی
 • مونوپاد
 • ایرپاد
 • مبدل ها
 • کابل ها

بررسی بصری

قبل از خرید لوازم جانبی گوشی موبایل، باید به وب سایت رسمی محصول بروید و ببینید شکل ظاهری آن چگونه است و وزن، ابعاد، پالت رنگ محصول و… را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه به چند نمونه اشاره می کنیم.

قاب های گوشی

انتخاب نکردن فروشگاه لوازم جانبی گوشی موبایل قابل اعتماد هنگام خرید قاب گوشی ممکن است نشان دهنده این باشد که شما گوشی فعلی خود را قربانی کرده اید. یک قاب گوشی اصل با وارد کردن آسیب به دستگاه شما، شدت ضربه را کاهش می دهد و از قرار گرفتن گوشی شما در معرض ضربه هایی مانند شکستن، ترک خوردن و خراشیدگی جلوگیری می کند. بیشترین سقوط دستگاه شما با ضربه زدن به گوشه های آن است. به همین دلیل قاب های گوشی که به خصوص گوشه های خود را پوشش می دهند، از ضربه های ناشی از سقوط و ضربه جلوگیری می کنند. قاب تلفن سیلیکونی بیشتر به دلیل جلوگیری از چنین ضربه هایی شناخته شده است. با قاب‌های گوشی سیلیکونی نرم، می‌توان در مقیاس بسیار نرم‌تری بر ضربه‌ها غلبه کرد.

چگونه ایرپادهای جعلی را شناسایی کنیم؟

همانطور که گفته شد برای خرید لوازم جانبی گوشی موبایل به وب سایت محصول رفته و آن را مقایسه کنید. اگر تفاوت هایی مانند دریچه های اضافی یا سوراخ های جابجا شده پیدا کردید، جعلی است. اگر رنگی غیر از سفید باشد یا اگر خود ایرپادها دارای دکمه ها یا نشانگرهای وضعیت باشند، محصول جعلی است. نکته خوب دیگر برای شناسایی ایرپادهای تقلبی و واقعی، نگاه کردن به نوک پایه هدفون است. ایرپادهای واقعی یک جلوپنجره بیضی شکل دارند، در حالی که اکثر آنها یک توری گرد دارند.

نحوه شناسایی شارژر اصل

برای تشخیص شارژر اصل از تقلبی به به دوشاخه آن نگاه کنید تا ببینید آیا علامت CE (گواهینامه اروپا) را دارد. اکثر لوازم جانبی گوشی موبایل این نشان را ندارند. همچنین اتصال دوشاخه‌های تقلبی دارای پورت‌های USB ضعیف یا شل است. شارژر اصلی بسیار سنگین تر از نوع تقلبی آن است. چون از قطعه مناسب در آن‌ها استفاده نکرده اند.

چگونه باطری اصل را تشخیص دهیم؟

همه ی مشخصات باتری اصل مانند اسم، آدرس و نام سلول، مدل، ظرفیت و ولتاژ نامی، تاریخ تولید، علائم هشدار دهنده، علامت استاندارد و غیره بر روی محصول درج می شود. اگر با محصولی مواجه شدید که فاقد این مشخصات بود جعلی است. توصیه می شود باتری را از فروشگاه های معتبر لوازم جانبی گوشی موبایل و فروش تلفن همراه با گارانتی خریداری کنید.

تشخیص محافظ های صفحه نمایش اصل

گلس، یکی از لوازم جانبی گوشی موبایل است که اصل بودن آن در محافظت از صفحه نمایش گوشی و عمر آن تاثیر زیادی دارد. گلس، ضد خش است و در برابر اجسامی مانند چاقو، قیچی، کاتر و اجسام سخت آسیب نمی بیند. در حالی که گلس های فیک پلاستیکی بوده و به راحتی آسیب می بینند.

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن در داخل مطلب قرار گرفته است.

Related Posts